Zboží na splátky – jak snadno ho lze získat?

Publikováno: 29. November, 2017

Je jedno, zda se jedná o nábytek do domácnosti, zda jde o spotřebiče, elektroniku, nebo třeba počítače či mobilní telefony. Nebo cokoliv jiného. Vše lze označit jedním slovem – zboží. Bez ohledu na to, zda se jedná o to spotřební, nebo nikoliv. Ideální a doporučovanou cestou je to, že si na něho lidé našetří a potom si ho koupí. Potom je tu ještě možnost půjček. Kromě těch klasických existuje i možnost získat zboží na splátky. Jak snadno tato možnost funguje? Podívejte se.

Jak si zboží na splátky pořídit?

Pokud jste tuto možnost nákupu nikdy nerealizovali, podívejte se společně s námi na univerzální postup, který lze brát jako obecný návod pro toho, kdo má zájem pořídit si určitou věc, ale ví, že nemá plnou cenu, kterou by mohl zaplatit. Vše se dá shrnout do tří hlavních postupů:

 • Výběr konkrétního zboží
 • Oznámení úmyslu o využití splátkového prodeje
 • Sepsání smlouvy a odchod se zbožím

Tolik k obecnému postupu. A jak to funguje v reálu? Často jednodušeji, než si sami myslíte.

Na splátky můžete nakoupit i online

Internetové nákupy jsou hitem hlavně v posledních letech. Rok od roku stoupá objem financí, které byly utraceny. Výhledy ukazují, že by se trend rozhodě zastavit neměl. A proto je dobré vědět, že zboží na splátky pořídíte i online. U menších eshopů to tak časté není, ale u těch největších hráčů na trhu o této možnosti můžeme mluvit jako o něčem, co je jasný standard. Jak je taková koupě libovolného zboží realizována?

Nákup probíhá zcela standardně, jako při běžné platbě. Pouze je při placení zvolena možnost splátkového prodeje. To vyžaduje doplnění dalších informací, stejně jako osobních údajů, či třeba potvrzení o příjmu. Jde o podklady, na základě kterých bude vyhodnocena ona žádost o splátkový prodej. Když vše klapne, je doručeno nejenom zboží, ale i smlouva o úvěru, s jasně definovaným splátkovým kalendářem.

V kamenných prodejnách je to podobné

Podobně je tomu i v případě klasických kamenných prodejen. Také zde platí, že více možností nabídnou spíše větší řetězce, než menší lokální prodejny. Je to dáno tím, že splátkový prodej obvykle nenabízí ona prodejna, ale nabízí ho společnost nebo banka, se kterou je sjednána smlouva. Co dnes patří mezi nejznámější varianty? Je to třeba:

 • Cofidis
 • Hello bank – bývalý Cetelem
 • Home Credit

Jako nakupující si také vyberete konkrétní zboží. Místo k pokladě však zamíříte na finanční oddělení, kde s vámi budou osobně sepsány informace, sloužící k vyhodnocení žádosti. Nákup na splátky je vlastně hotovostní půjčkou, a tak záleží na vaší bonitě. Pokud je vše vyhodnoceno pozitivně, tak odcházíte se zbožím a také se smlouvou o úvěru.

Kartičky nebankovních společností jsou hitem

Už jste si někdy zboží na splátky brali? Jistě máte doma věrnostní zákaznickou kartu konkrétní nebankovní společnosti, které jste spláceli. Ta může být vystavena jak po doplacení, tak i v jeho průběhu. K čemu je taková karta vhodná? Není spojena s žádnou slevou, ani s různými body, nebo odměnami. Jedná se o kartu, která budoucí splátkový prodej ještě usnadní. Co to znamená? Rychlejší nákup online, i v kamenné pobočce.

Není často nutné opětovně vyplňovat žádost, jelikož může plně postačit číslo karty – při online nákupech, nebo její předložení – při klasickém nákupu. Z ní se načtou všechny požadované údaje, a jelikož jste prověřeným klientem, může být žádost o splátky vyřízena v podstatě obratem. To logicky zvyšuj zájem o tuto formu financování, ale na stranu druhou je to také riziko, které může znamenat výrazné zadlužení.

Akontace? Třeba i nula korun

Získat zboží na splátky je možné jednoduše i proto, že ne vždy je nutná akontace. Tedy uhrazení částečné sumy zboží. U dražších produktů může být akontace okolo desíti procent. Pokud jde o produkty levnější, znamená to, že může být nulová. Zatímco u prvního případu je přece jenom nutné nějaké peníze k dispozici mít, tak u případu číslo dvě lze nakupovat zcela bez peněz, a přitom odcházet se zbožím, nebo čekat na jeho doručení.

Odborníci však doporučují, že čím vyšší akontaci zaplatíte, tím výhodnější pro vás splátkový prodej bude. To proto, že výše úvěru nebude plná cena zboží, ale jenom zbývající část. A jelikož úroky se počítají jenom z ní, může to být při konečném výpočtu znát.

Kreditní karta jako obrovský hit

I když se nejedná přímo o prodej na splátky, je třeba se na tuto možnost také podívat. Jasně ukazuje, že i tudy vede cesta, jak nakoupit bez peněz. Kreditní karty jsou totiž také úvěrovými produkty, které může získat každý, kdo má určitý příjem. Rázem mu je předschválený finanční limit, což kromě jiného znamená, že může karta posloužit jako finanční rezerva. Stejně tak s ní lze ale i nakoupit a dané peníze následně splácet. Unikátem této cesty je ona maximální jednoduchost.

Kdo kreditní kartu má, nemusí se nijak omezovat. Důležitá je pouze výše limitu a cena zboží. V obchodě nebo online lze kartou zaplatit a zboží si odnést. Bez jakýchkoliv formalit a prověřování. To proto, že ve chvíli nákupu nevzniká žádný vztah s obchodníkem, ani tření stranou. Vše bylo vyřízeno v době kreditní karty. Nyní se za ní už jenom nakupuje, že čehož plynou závazky spojené se splácením. I když se může zdát karta jako nejlepší možnost, pamatujte na to, že úroky na ní dnes patří mezi nejvyšší a tak se běžný splátkový prodej vyplatí více. A co je úplně nejvýhodnější? Držme se slov odborníků, kteří uvádějí to, že nejlepší je si na zboží našetřit a zbytečně se nezadlužovat. Zvláště u koupě spotřebního zboží.

Zboží na splátky – jak snadno ho lze získat?
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 29/11/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt