Zaplo přichází s novinkou. Je jí půjčka na splátky

Publikováno: 1. October, 2018

Půjčka Zaplo není na poli úvěrových produktů rozhodně žádným nováčkem. Jedná se o známou a celkem velkou společnost, která je charakteristická nabídkou mikropůjček. K těm jsou vázány různé výhody, jako je:

 • První půjčka zdarma
 • Dostupnost až 30 000 Kč
 • Schválení do 15 minut

Pod touto charakteristikou byla Zaplo půjčka známá dlouhé roky. Nyní je třeba říci, že tento nebankovní poskytovatel přichází s novým konceptem. Ten stávající tak bude doplněný – rozhodně ne nahrazený. Co má být novinkou? Oficiálním názvem je Zaplo na splátky.

Nabídka spotřebitelského úvěru

Už název Zaplo na splátky jasně ukazuje odklon od klasického segmentu mikropůjček a příklon k tomu, že se bude jednat spíše o půjčku spotřebitelskou. Tedy takovou, která se pohybuje ve vyšších částkách a která bude následně pravidelně splácena. I tady bude samozřejmostí, že se jedná o úvěr neúčelový. Peníze bude možné použít na cokoliv, bez nutnosti účel uvádět, nebo snad i dokládat.

Jakou charakteristiku Zaplo na splátky má?

Podívejme se na novinku v segmentu nebankovních půjček blíže. Konkrétně začneme tím, kolik peněz je k dispozici. Nejmenší dostupnou sumou je částka ve výši 10 000 korun českých. Z ní se lze dostat až na částku 60 000 Kč, která je vedena jako maximum. Jde tedy o klasickou spotřebitelskou půjčku, ale s dovětkem, že se jedná o úvěr dostupný v meších částkách.

Žadatel má možnost zvolit si i to, jak dlouho bude peníze splácet. Na rozdíl od konkurence si však nevybírá dobu splácení, ale volí si výši splátky, která bude v jeho možnostech. Od toho se splatnost následně odvíjí. Minimální doba úvěru Zaplo na splátky jsou 3 měsíce. Ta nejdelší potom 24 měsíců, tedy dva roky. Délka splácení je vzhledem k menším částkám poměrně rozmanitá.

Snaha o vyřízení online

Unikátem, se kterým Zaplo půjčka na splátky přichází, je také to, že chce nabídnout vyřízení kompletně online. Zde se pochopitelně inspiruje u své klasické mikropůjčky, která toto nabízí již velmi dlouho. Samotnou žádost tedy žadatelé uskuteční právě prostřednictvím oficiálního webu. V prvotním kroku je uskutečněný výběr půjčky, zatímco v kroku druhém je uskutečněna povinná registrace. Díky ní je zákazníkům umožněn přístup do klientského rozhraní, kde mohou jednoduše sledovat stav své žádosti, ale v budoucnu třeba také stav své aktivní půjčky. Samozřejmostí je jednoduchost přístupu, a tak lze jako zařízení využít:

 • Počítač nebo notebook
 • Tablet
 • Chytrý mobilní telefon

Jakmile je registrace ukončena, je povinností žadatele dodat potřebné dokumenty a informace. Jedná se samozřejmě o vše, co je nutné pro ověření jeho bonity. Jak už je u půjček zvykem, musí poskytovatelé ze zákona ověřit schopnost splácet. Dané konkrétní dokumenty však není třeba nikam nosit, jelikož i ty je možné snadno nahrát online.

Bezhotovostní vyplacení, stejně jako splácení

Po úspěšném schválení už přichází na řadu krok poslední, který je spojený s vyplacením peněz. Zaplo půjčka na splátky poskytuje peníze výhradně bezhotovostně. Zasílá je tedy na účet konkrétního žadatele, který prošel schválením. Stejným způsobem jsou řešeny i splátky, které jsou také bezhotovostní. Splácí se pravidelně, každý měsíc. Samozřejmostí je možnost mimořádných úhrad, bez jakýchkoliv sankcí.

Jaké podmínky musí žadatel splňovat?

Pojďme se konkrétně podívat také na to, jaké požadavky klade Zaplo na splátky na zájemce o finanční prostředky. Nejprve začneme několika obecnými a dnes také samozřejmými věcmi. Jedná se o občanství České republiky a dále také plnoletost – tedy nutnost, aby byl žadatel starší 18 let. Dále je třeba splnit ještě tyto tři podmínky:

 • Dobrá platební historie
 • Stabilní příjem
 • Bankovní konto v tuzemské bance

Doplňkovými požadavky, které vycházejí z výše uvedeného, je například nutnost doložení dvou dokladů totožnosti, stejně jako je to požadavek na to, aby byl žadatel schopen svůj získaný úvěr bez problémů a tedy řádně splatit.

Flexibilita jako velké lákadlo

Poměrně zajímavý lákadlem je určitá flexibilita, která je spojena se splácením půjčky. To může pomoci v situacích, kdy se objeví problémy spojené s osobním nebo rodinným rozpočtem. V takovém případě je možné odložit si termín splátky na později. Stejně tak je možné požádat si i o změnu výše splátky. A to oběma směry. Pokud jsou splátky nastavené příliš vysoko, je možné je snížit. Pokud jsou naopak nastavené příliš nízko, je možné je zvýšit a tím závazek dříve doplatit. Toto všechno Zaplo umožní a tak je na klientech, zda toto využijí.

Jak je to s výhodností?

Nejedná se o mikropůjčku a tak nelze počítat ani s tím, že by zde snad byla dostupná populární první půjčka zdarma. Ani noví žadatelé se nevyhnou nutnosti zaplatit úroky. Jak budou velké? Vše se odvíjí hlavně od výsledné kombinace sumy a také délky splatnosti. Jelikož se jedná o částku stále poměrně malou, a jelikož Zaplo nabízí služby i v segmentu mikropůjček, je třeba počítat s tím, že úroky nemusí být vždy úplně malé. Nejnižší úrokové sazby se pohybují kolem 60 procent ročně. Z této sazby se však lze dostat i na úrok, který je ve výši 200 procent ročně. Ten se však týká hlavně kombinací s nejkratší splatností, která je nižší než 1 rok.

Na výhodnost se můžeme podívat i na příkladu. Kdo si vezme maximální sumu, tedy částku 60 000 Kč, ten v závislosti na délce splácení zaplatí celkem částku v rozmezí od necelých 71 000 Kč, až po sumu, která může činit 104 000 korun českých. Dané informace žadatel vidí už v době, kdy si o půjčku na webových stránkách přímo žádá.

Zaplo přichází s novinkou. Je jí půjčka na splátky
Ohodnoťe tento příspěvek


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 01/10/2018. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt