Většina Čechů považuje půjčku za přirozenou věc

Publikováno: 29. Únor, 2016

Různých průzkumů je v oblasti půjček nespočet. Velmi zajímavé jsou však ty, které jsou spojeny se samotným názorem na půjčky jako takové. Zde si více než čtyři pětiny Čechů myslí, že půjčování je zcela přirozenou věcí. Podíváme-li se na přesný výsledek ankety, je na straně půjček 85 procent lidí. Pouze 4 % byly proti. Zbytek nedokázal odpovědět.

Jaké půjčky Češi akceptují?

Podívejme se také na to, jaké půjčky jsou pro tuzemské občany akceptovatelné. Zde 95 dotázaných respondentů uvedlo, že správnou půjčkou je ta, která se týká našeho bydlení. Dále následuje půjčování peněz, které je spojeno s podnikáním, nebo naším studiem. Zde se pro vyslovilo zhruba 75 procent všech pozitivně naladěných respondentů.

Podívat se musíme také na protipól, a to na oblasti půjček, které považujeme za nesprávné, až zbytečné. Zde s nimi souhlasilo pouze zhruba 10 – 12 respondentů ze sta. Jedná se úvěrové produkty využívané na:

  • Nákup vánočních dárků
  • Dovolenou

Polovina respondentů půjčku má

Zajímavým faktem, který z průzkumu vyplývá, je také to, že necelá polovina dotázaných měla alespoň jednu aktivní půjčku. O jakou šlo, to jasně kopírovalo výsledky daného průzkumu. Šlo hlavně o hypotéky, popřípadě o spotřebitelské úvěry spojené s možností koupit si zboží na splátky. Necelá polovina těchto konkrétních jedinců také uvedla, že je pro ně splácení daných závazků poměrně jednoduché. Druhá polovina se však vyjádřila zcela opačně, a to v souvislosti s tím, že je pro ně dodržování splátkového kalendáře velmi obtížné.

Žít na dluh není správné

I když průzkum jasně ukazuje, že lidí považují některé půjčky za něco zcela přirozeného, zároveň si jsou vědomi toho, že žít na dluh není správné. To potvrdilo přesně 51 procent dotázaných, zatímco 48 procent ho označilo jako za něco, co je v pořádku. Zbývající procento nedokázalo odpovědět. To vše plyne z průzkumu CVVM, který byl v naší zemi realizován.

Většina Čechů považuje půjčku za přirozenou věc
Ohodnoťe tento příspěvek


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 29/02/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt