Účelové půjčky – jakým způsobem je můžete získat?

Publikováno: 28. Prosinec, 2016

Pokud se podíváme na základní dělení půjček na našem trhu, je třeba říci, že je můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií. A to na půjčky neúčelové, které lze využít na cokoliv. Není nutné dané informace nikomu sdělovat, stejně jako není nutné ani to, že by byly komukoliv dokládány. Druhou možností jsou účelové půjčky. Ty jsou už spojeny s konkrétní koupí. Mezi nejoblíbenější možnosti patří:

 • Investice do vybavení bytu
 • Koníčky, zájmy a sport
 • Krása, pobyty a dovolená

Kromě nižších úrokových sazeb mohou zaujmout také možnosti toho, jak lze účelové půjčky získat. Pokud vás hlavní cesty zajímají, pojďme se na ně podívat.

Účelové půjčky – jakým způsobem je můžete získat?

Využijte porovnání půjček

Tuto možnost musíme zmínit jako první, jelikož ji můžeme označit za variantu, která přináší celou řadu výhod. Pokud budeme konkrétní, tak máme možnost si díky porovnání půjček udělat obrázek o tom, jaké účelové půjčky na trhu existují a jaká patří mezi nejvýhodnější možnost. Samozřejmostí je také to, že máme možnost požádat si z pohodlí domova, a to prostřednictvím internetu. Výhodou je přirozeně také fakt, že tak lze učinit kdykoliv. Naše daná žádost se okamžitě dostane ke konkrétní bance nebo k nebankovní společnosti, díky čemuž může ihned započnout její vyřizování.

U konkrétního poskytovatele

Druhou možností, jak si můžeme o spotřebitelské půjčky požádat, je v podstatě také naprostá klasika. Jedná se o možnost, kdy si o ně požádáme u konkrétního poskytovatele. Jednat se může například o banku, stejně jako se může jednat také o nebankovní společnost. Je to jenom na vás, co se vám bude zdát výhodnější, lepší a samozřejmě také dostupnější. Rozhodně je třeba zmínit také to, že v souvislosti s žádostí u konkrétního poskytovatele se dnes nabízejí tři hlavní cesty, kterými se lze vydat. Jaké to jsou? Jedná se o:

 • Žádost online
 • Telefonická žádost
 • Žádost na pobočce

Právě tento poskytovatel je také tou bankovní nebo nebankovní institucí, kde budete muset dokládat informace o tom, co jste si za účelový úvěr zakoupili. Zvláště u vysokých částek může být podmínkou postupné čerpání úvěru, kdy se vám následující finance uvolní až ve chvíli, kdy doložíte, za co jste utratili peníze předchozí.

Zažádejte si také u obchodníka

Jedna z nejjednodušších možností, pokud už konkrétní zboží přímo kupujete. Jedná se o žádost přímo u obchodníka. Není nutné žádat jenom v kamenných obchodech, jelikož nebankovní spotřebitelské půjčky lze vyřídit i při nákupu v obchodech internetových. Znát je můžeme pod pojmem splátkový prodej. Jak samotná žádost probíhá? Jednoduše si vyberete konkrétní zboží a dojdete až k pokladně. Jakmile se tak stane, zvolíte si, že chcete koupi financovat pomocí úvěru. Následně vyplníte několik základních informací o sobě.

Dané informace jsou ihned předány konkrétní úvěrové společnosti, nebo také bance. Jakmile se tak stane, začne klasické posuzování a schvalování. Pokud daným procesem projdete, získá o tom obchodník informaci a zboží je vaše. Obchodník dostane platbu od úvěrové společnosti a té samotné budete vy platit domluvené splátky, které byly součástí už samotné žádosti. Výhodou této možnosti je určitě bohatý výběr jak jednotlivých obchodníků, tak i to, že si lze tímto způsobem požádat o peníze v podstatě na cokoliv. Může se jednat třeba o drobnost do domácnosti, stejně jako si můžete jít do konkrétního autobazaru zakoupit osobní automobil.

Hitem jsou úvěrové karty

Poměrně zajímavou novinkou jdou v dnešní době takzvané úvěrové karty. Jedná se o karty, které vám může vydat konkrétní poskytovatel účelového úvěru, tedy splátkového prodeje. Dané karty mohou mít určitý limit spojený s možností určitého nákupu. Žádost následně proběhne podobně, jako v předchozím případě. U obchodníka projevíte zájem o možnost nákupu na splátky. Místo žádosti mu však předložíte konkrétní kartu. Na ní už budete mít předschválenou výši limitu. Pokud se do ní hodnota kupovaného zboží vejde, máte jistotu, že si zboží ihned bez formalit odnesete. Zatím je to ta nejjednodušší možnost, která může existovat.

Obecně je výhodou i to, že čím více kupujete zboží na splátky, tím se vám úvěrový limit může postupně zvyšovat. Samozřejmě jenom za předpokladu, že budete splácet tak, jak bylo domluveno – tedy v konkrétních termínech a také v domluvených výších. V opačném případě je možné o kartu přijít.

Jsou i alternativy?

Pokud nutně netrváte na tom, že to musí být účelová půjčka, potom ano. Je to například klasická kreditní karta, která je úvěrovým produktem. Při koupi zboží jednoduše zaplatíte obchodníkovi plnou cenu a následně splácíte společnosti nebo bance, která vám danou kartu dala. Za druhou alternativu můžeme považovat i kombinaci debetní karty a kontokorentu. I zde se však jedná o úvěr neúčelový, ale zároveň i možnost, jak si jednoduše koupit zboží, i když na vašem účtu oficiálně zbývá jenom pár korun.

Účelové půjčky – jakým způsobem je můžete získat?
5 (100%) 3 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 28/12/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt