Trhu s úvěry kralují Air Bank, Komerční banka a Home Credit

Publikováno: 8. Prosinec, 2015

Zajímá vás, které banky a nebankovní instituce nabízí skutečně férové a bezpečné půjčky? Bezpečnost patří ke klíčovým faktorům každoroční Studie vykonávanou organizací Navigátor bezpečného úvěru. Výsledky jednoznačně prokázaly, že úroveň bezpečnosti neustále roste. Představujeme vám tři TOP společnosti, které stojí v čele vítězů.

Air bank, Home Credit i Komerční banka patří mezi nejbezpečnější poskytovatele půjček pro rok 2015.

Koncem letošního září dlužily české domácnosti téměř 280 miliard korun, což není zrovna malé číslo. Z výzkumu vyplývá, že největší objem tvoří bankovní půjčky, jež jsou následovávané těmi nebankovními.

Trhu s úvěry kralují Air Bank, Komerční banka a Home Credit

Úroveň poskytovatelů úvěrových produktů se liší

V ČR působí na trhu více než 57 tisíc institucí, které poskytují různé úvěrové produkty, přičemž se jejich úroveň značně liší. Aktuálně se bezpečností půjček zabývá Studie Navigátor bezpečného úvěru. Svou pozornost letos zaměřila na 107 úvěrových produktů a 69 poskytovatelů z bankovních řad i nebankovních institucí. Jednalo se o pátý ročník studie. Před 5 lety, kdy začínal Navigátor tuto analytickou činnost, byla prioritním cílem bezpečnost, cena a přidaná hodnota služby. Během této doby se prokázalo, že trh se spotřebitelskými úvěry skutečně neustále zvyšuje bezpečnost, zlepšuje podmínky a vyvíjí se k lepšímu. Některé úvěrové společnosti na trh přichází s přidanými hodnotami v podobě bonusů, inovací, novinek a dalších zajímavých služeb. To však bohužel neplatí pro všechny.

Kdo se řadí mezi skutečné vítěze?

Mnohé banky pokulhávají a ignorují zájmy spotřebitelů a několik desítek nebankovních společností lze pořád považovat za krajně nebezpečné. Totálním vítězem o nejbezpečnější úvěr byla zvolená – Air Banka. Studie posuzovala dle dvou kategorií: půjčka 30 tisíc a 100 tisíc Kč. V prvním případě se stala vítězem jmenovaná – Air Banka, kterou těsně následovaly nebankovní společnosti Home Credit a mBank. V druhém případě tedy půjčky vyšší částky zvítězila opět – Air Bank. Druhou a třetí pozici zaujaly Komerční banka a Zuno Bank.

Podle jakých kritérií se hodnotilo?

Klíčové rozdíly mezi hodnocenými půjčkami spočívaly nejen v úrokových sazbách, celkových cenách, RPSN, sankčních poplatcích, ale rovněž v inovacích a schopnosti se přizpůsobit. Nutno poznamenat, že v letošním roce došlo k dalšímu kvalitnímu posunu. Většina osvědčených a bezpečných věřitelů nabízí spotřebitelské úvěry „průhledněji“ a bez zbytečně velkých poplatků. Snižuje se také celková cena úvěrů, mnoho poskytovatelů při poctivém splácení vrací část nákladů, což je důležitá motivace pro řadu spotřebitelů.

Pozor na predátory ve sféře mikropůjček

Značné množství změn bylo zaznamenáno také v oblasti nebankovních půjček, kde mnoho společností poskytuje půjčky s šibeničními podmínkami. Postupně se přesouvají do segmentu mikropůjček, konsolidace a finančního poradenství. Kompletní objem těchto „predátorských“ půjček činí přibližně 20 miliard korun. Mezi predátory se řadí například: Areatl, Door Financial, ecredit.cz, Karlova půjčka, operativnipujcka.cz, Rilex půjčka, ihned-pujcka.cz, promapujcky.cz, uverovapohotovost a další.

Více informací na http://navigatoruveru.cz | Foto: pixabay.com

Trhu s úvěry kralují Air Bank, Komerční banka a Home Credit
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 08/12/2015. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt