Toto je výčet kladů, které má půjčka před výplatou

Publikováno: 2. July, 2018

Jedná se o půjčku, která je poměrně zajímavá. A to i tím, že když pomineme P2P půjčky, tak se jedná o variantu, která je na našem trhu ještě celkem mladá. Je to v podstatě pár let, co tato možnost existuje a co se nabízí. Určitě se samozřejmě najdou i nevýhody, kam je možné nejčastěji zařadit:

 • Vyšší úrokové sazby
 • Kratší lhůty splácení
 • Vyšší sankce

Jsou tu ale i výhody, které tento unikátní segment má. A právě na ně se podíváme v našem článku.

Dostupnost vysokých částek

Když se půjčka před výplatou objevila poprvé, znamenalo to naprostý unikát. A to hlavně pro charakteristiku daného úvěru. S tím souvisely a stále souvisí částky, na které je možné dosáhnout. Když budeme konkrétní, tak dříve byly opravdu malé. Jednalo se o stokoruny, nebo nižší tisíce korun. To se ale změnilo. Dnes je výše částek prvním kladem, na který se společně podíváme. Je třeba říci, že u řady poskytovatelů se může stále začínat na sumě 500 Kč, ale zároveň je třeba říci, že nevyšší sumy mohou být v rozmezí 20 – 30 tisíc korun českých.

Existuje půjčka zdarma

Výše jsme uvedli, že jedním z negativů jsou mnohdy celkem vysoké úroky. To je stále pravda. Zároveň to nemusí platit vždy. Jsou tu možnosti, jak se dají úrokové sazby snížit. A to nikoliv na jednotky procent, ale na nulu. Nulový je jak úrok, tak i RPSN. Této možnosti se říká první půjčka zdarma a je v segmentu půjček před výplatou opravdu velice populární. Podmínky související se splněním této výhody jsou velmi jednoduché.

 • První žádost u daného poskytovatele
 • Včasné splacení
 • Využití dané částky a splatnosti

Poskytovatelů je mnoho

Když tento segment začínal, bylo jich opravdu málo. Doslova došlo k tomu, že se počítaly na jednotky. S oblibo u klientů rostl i jejich počet. V jednu dobu jich bylo dokonce na několik desítek, ze kterých mohl klient vybírat podle svých preferencí. Dnes je jich opět o něco méně, za což může hlavně novelizace spojená s povinností licencí. Přesto můžeme říci, že jich není málo a je tedy možné dostatečně vybírat toho pravého.

Žádost a vyřízení je jednoduché

Půjčka před výplatou nebyla a ani není spojena s jakýmikoliv složitostmi. Už samotná žádost zaujme tím, nakolik je jednoduchá. Vše samozřejmě proběhne online, na webu poskytovatele peněz. Zde si každý zájemce může intuitivně a snadno vybrat jak to, kolik potřebuje peněz, tak i to, jaký bude konkrétní termín splatnosti.

Jednoduché je i samotné vyřízení. Sice se proces může napříč jednolitými poskytovateli lišit, ale my popíšeme to, jak to vypadá u těch nejlepších. Vše je spojeno s tím, že je žádost vyřízena online, prostřednictvím internetu. A to znamená jedinou věc. Není třeba kamkoliv chodit, ani se není nutné obávat složité administrativy.

Rychlé vyřízení

Už podle toho, jednoduše je půjčka před výplatou vyřizována, se dá očekávat i to, že samotné vyřízení bude skutečně velmi rychlé. To většina známých a kvalitních poskytovatelů jenom potvrzuje. Jsou i tací, u kterých doba vyřízení nemusí trvat déle, než jenom desítky minut. To primárně nahrává tomu, k čemu lidé peníze nejčastěji chtějí. Jsou to nepříjemné finanční situace, které je třeba ihned řešit. U těch největších poskytovatelů peněz je možné očekávat dokonce i to, že žádosti o půjčky schvalují jak ve všední dny, tak je schvalují také o víkendech.

Peníze lze využít na cokoliv

Mluvíme o úvěru který je označený jako neúčelový. I toto je možné brát jako jasné pozitivum. V praxi to znamená, že získané peníze je možné použít na cokoliv, zcela libovolně. Také je třeba říci, že není nutné účel jak uvádět, tak pochopitelně i dokládat. Vzhledem k celkovému charakteru půjčky ji většina lidí využívá hlavně v situacích kdy se dostane do finančních problémů. Pomocí tohoto úvěru obvykle řeší:

 • Neobdržení výplaty v termínu
 • Nutnost zaplatit nedoplatky a nečekané výdaje
 • Problémy s tím, že nevyjdou s výplatou

Splatnost je jednorázová

Půjčka před výplatou je zajímavá v tom, jak je řešena splatnosti. Na rozdíl od klasických spotřebitelských půjček, které se splácejí i několik let, je tady splácení podstatně jednodušší. A to v to směru, že je nastavený pevný termín splatnosti a půjčenou se třeba vrátit jednorázově. To má výhodu v tom, že si lidé nevytváří dlouhodobý závazek na několik měsíců, nebo několika let. Samozřejmé je, že už při žádosti by se mělo předpokládat, že na vrácení bude z čeho brát. Doby splatnosti mohou být různé a pohybují se od jednotek dní, až po termín 45 dnů, což je bráno jako maximum.

Splatnost je možné prodloužit

Jsou lidé kteří berou jednorázovou splatnost jako negativu. Těm budeme oponovat hned dvojicí výhod. První výhoda je ta, že při pečlivém hledání je možné najít poskytovatele, kteří umí onu splatnost rozdělit do několika měsíců. To se může hodit hlavně u velkých částek. Co dokáže nabídnout už většina poskytovatelů na našem trhu, to je možnost prodloužení splatnosti. Může to být o několik týdnů, i o celý jeden měsíc.

Najdou se i výhodní poskytovatelé

Pravdou sice je, že jich není moc, ale začínají se objevovat. A to může být dost možná výhodná zpráva hlavně do budoucna. Důvodem toho je fakt, že jim ostatní začnou konkurovat a své úroky snižovat. Když se máme konkrétně podívat na to, jak vypadá ona výhodnost, tak je s každou půjčenou tisícikorunou spojený úrok v rozmezí 30 – 50 korun českých. To je velmi dobrá hodnota, zvlášť v porovnání s tím že u řady ostatních začínají platy za půjčku na stokorunách.

Toto je výčet kladů, které má půjčka před výplatou
Ohodnoťe tento příspěvek


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 02/07/2018. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt