Společnost Cetelem se změnila na Hello bank!

Publikováno: 8. November, 2017

Kdo někdy v minulosti poptával půjčku v rámci nebankovního segmentu, ten jistě narazil i na nabídku společnosti Cetelem. Ta rozhodně nebyla žádným nováčkem a byla schopna nabídnout celkem zajímavé možnosti jak samotných částek a půjček, tak i úrokových sazeb. Kdo bude nebankovní společnost Cetelem hledat nyní, ten už ji nenajde. Není to proto, že by snad ukončila svou činnost. Je to proto, že prošla poměrně zajímavou transformací. Stala se z ní banka. Ta má poměrně zajímavý a moderní název, který zní Hello Bank. Co všechno je s touto změnou spojeno? Co zůstává, co se mění a co naopak přibývá? Podívejte se na vše důležité.

Hello bank nabídne to, co klasické banky

Nejprve se podívejme na několik novinek. Zatímco u některých jiných nebankovních společností ke změnám na banku nedošlo, v případě společnosti Cetelem můžeme říci, že došlo k situaci zcela opačné. A to hlavně v souvislosti s tím, že se objevily zcela nové produkty, které plně odpovídají klasickému bankovnímu segmentu. O co se jedná? Trojice těch hlavních je celkem jasná. Patří sem:

 • Běžné bankovní účty
 • Spořicí účty
 • Kreditní karty

Pokud jde o bankovní účet, ten plně odpovídá moderním trendům. Hello bank v tomto směru jasně ukazuje, že chce být současnou bankou a tak chce plně vyhovovat klientům. Máme na mysli to, že vedení účtu je pochopitelně zcela bez poplatků. A to ať už jde o klasické vedení, nebo mluvíme třeba o tom, že nejsou účtovány třeba jednotlivé položky. Pozitivem u bankovního konta je též to, že není problém jeho založení online. Stačí vyplnit všechny potřebné informace a vše vyřídit bez návštěvy konkrétní pobočky.

Úvěrové produkty jsou stálou klasikou

Cetelem byla společnost, která primárně nabízela spotřebitelské půjčky. A u toho i nadále zůstala. Zde se tedy až na zmíněné kreditní karty neudála žádná změna. Třeba v oblasti toho, že by se začala specializovat na klienty hledající financování bydlení. Hypotéky stále nenabízí, což ale neznamená, že by nabídka půjček byla jakkoliv špatná. Právě naopak. A to ať už jde o běžnou neúčelovou půjčku, nebo o úvěr na automobil, popřípadě o konsolidaci. Vše nabízela i značka Cetelem a tak je jasné, že stejné možnosti zůstávají i u Hello bank.

Máme-li nabídku půjček stručně charakterizovat, dokáže se celkem dobře vyrovnat samotným bankám. Nejnižší suma, která je k dispozici, činí 20 000 korun českých. Z té se lze následně vyšplhat až na částku jednoho milionu korun. Že se Hello bank dokáže srovnat s ostatními bankami, dokazuje to, že úroková sazba začíná na hodnotě 5,9 procenta. K výhodnosti ale přispívá i to, že se jako žadatelé nemusíte obávat jakýchkoliv poplatků. Jak ve chvíli, kdy si žádáte nebo je půjčka schvalována, tak ve chvíli, kdy už ji máte.

Specializace i na oblast pojištění

Poměrně inovativním přístupem je snaha nabízet i produkty, které dnes běžné banky ve svém portfoliu tolik nemají a nechávají je spíše pojišťovnám. V tomto ohledu nabízí Hello bank něco celkem nového, co nemusí nutně souviset jenom s půjčkami. Každý, kdo se bude chtít pojistit, tak může právě u této banky. Jaké pojistky nabízí? Je to:

 • Cestovní pojištění
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění půjček

Běžné je dnes u bank hlavně to poslední, ale na druhou stranu připomeňme fakt, že ty ostatní mohou být celkem vyhledávanou doplňkovou službou kreditních karet. Dá se tedy vcelku pochopit, z jakého důvodu je nabízeno i pojištění. I když i samotná banka potvrzuje, že se jedná spíše o okrajový produkt a hlavně budou dominovat právě účty v kombinaci s úvěrovými produkty.

Týká se změna na Hello bank stávajících klientů?

Kdo si vzal půjčku od společnosti Cetelem, a stále ji ještě má, ten drobnou změnu již pocítil. Samozřejmě ne v tom, že by se jakkoliv změnila charakteristika tohoto úvěrového produktu. Vše bude pokračovat tak, jak bylo ujednáno ve smlouvě. Na toto změna v banku nemá a nebude mít jakýkoliv konkrétní vliv. Není důvod mít v tomto obavy. Jediné, co se změní, je prvotně internetová doména související s přihlašováním do administrace. Už to nebude Cetelem.cz, ale bude se jednat o doménu Hellobank.cz. Kdo bude stále využívat tu první, bude automaticky přesměrován. Další drobnou změnou pro stávající klienty je potom změna samotného klientského systému, kde jsou vidět detaily stávající půjčky. Nic závažnějšího však očekávat nemusejí.

Změna je celosvětovým trendem

I když celá transformace na banku Hello bank proběhla a stále probíhá celkem v tichosti, nejedná se o krok, který by byl spojený jenom s Českou republikou – třeba i proto, že i nebankovní společnosti budou muset mít licence a budou tak pod větší kontrolou. I když by se v takovém případě změna přímo na banku nabízela jako dobrá cest, je nutné v transformaci vidět trend spojený s vývojem společnosti v rámci Evropy. Hello bank totiž už působí na několika evropských trzích, a to třeba v zemích, jako je sousední Rakousko, stejně jako je to Francie, stejně jako i Itálie, nebo Belgie. A je vcelku pochopitelné, že se daná změna bude týkat i dalších zemí.

Důvody této změny lze vidět i při zjištění, kdo je samotnou mateřskou firmou, pod kterou ještě nebankovní společnost Cetelem patřila. Byla to společnost BNP Paribas, která je aktuálně největší francouzskou bankou. Je pochopitelné, že má k bankovnímu segmentu mnohem blíže a tomu tak plně odpovídají i popisované změny, které dost možná lehce rozvíří tuzemský bankovní trh. I když Hello bank přece jenom startuje stále poměrně vlažně.

Společnost Cetelem se změnila na Hello bank!
5 (100%) 3 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 08/11/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt