Refinancování půjček může nabídnout úroky pod 5%. Kde?

Publikováno: 1. Listopad, 2017

Máte nevýhodnou půjčku? Není důvod zoufat. Stále zde existují možnosti, jak si ji zvýhodnit. Ona cesta je označována jako refinancování půjček. Dnes je cekem oblíbená, jelikož dokáže půjčku nejenom zvýhodnit, ale jsou i případy, kdy dokáže nabídnout také něco navíc. Co máme na mysli a s čím může být daná cesta spojena? Mezi hlavní pozitiva patří:

 • Snížení splátky
 • Zkrácení doby splatnosti
 • Možnost získat peníze navíc

V praxi je refinancování půjčky postup, kdy dochází k převedení současných závazků k jiné bance, nebo k nebankovní společnosti. Prioritou většiny lidí je již zmíněné snížení úroku. Ten může být dokonce i pod pěti procenty. A u koho? Na to se podíváme společně. Právě snaha o dosažení nejnižší úrokové sazby by měla být hlavní motivací toho, kdo chce svou půjčku převést jinam. V závislosti na její velikosti mohou i jednotky procent dělat tisícové, stejně jako třeba i desetitisícové částky.

UniCredit Bank

I když tato banka nepatří mezi ty skutečně největší, je stále poměrně známým a stabilním hráčem s poměrně dlouhou historií. V současné době je UniCredit Bank tou nejlepší možností, pokud je cílem právě refinancování půjček. Úroková sazba, která je nabízena, je totiž skutečně nízká a začíná na hranici 2,9 procenta. Na tu se aktuálně nikdo jiný nedostane a tak je tou nejlepší volbou, jak půjčku převést k nejvýhodnější bance na trhu. Produkt, který je třeba poptávat, se nazývá celkem jednoduše. A to jako Převedení úvěru. Tento požadavek je možné sdělit jak na pobočce banky, tak je možné ho poptat také online a učinit první krok, spojený s vyplněním jednoduchého formuláře.

Není to jenom nízká úroková sazba, kterou může UniCredit Bank nabídnout. Hitem je i to, že si k ní mohou svůj půjčku převést jak ti, kteří si vzali spíše menší sumu, tak i ti, kteří hledají refinancování půjčky vyšších částek. Ta největší, kterou je převézt, je v hodnotě jednoho milionu korun. Každého klienta jistě potěší i možnost volby splatnosti. Ta může začínat na délce jednoho roku, a končit může na lhůtě 96 měsíců.

Zonky

Segment P2P půjček o sobě dává v naší zemi stále více vědět. Pokud je platforma, kterou můžeme označit jako nejznámější a poměrně poptávanou, je to rozhodně Zonky. Se svým sloganem lidé půjčují lidem, se však specializuje nejenom na neúčelové půjčky, ale i na refinancování půjček. A jelikož i u klasického úvěru patří úroková sazba mezi nejlepší, je celkem pochopitelné, že na tom je tato společnost dobře i v případě refinancování. I tu tak můžeme zařadit do skupiny těch, které si úrok drží pod pěti procenty. Konkrétní hodnota začíná na sazbě 3,99 procenta, pokud je klientova bonita dobře ohodnocena.

Drobným zklamáním oproti předchozí bankovní nabídce může být to, že maximální suma určená k refinancování je přesně poloviční, o hodnotě 500 000 korun českých. Může potěšit možnost splácet třeba i jenom půl roku, nebo si splatnost půjčky prodloužit až na 84 měsíců. Kdo má z této platformy stále trochu obavu, tomu je třeba říci, že není úplným nováčkem a zatím funguje celkem dobře. Ukazuje to stoupající počet investorů, ale hlavně i zájemců o půjčku.

Equa Bank

Známá malá banka, která dnes láká nejenom na klasické úvěry patřící mezi nejvýhodnější na trhu. Umí vyjít vstříc i tomu, kdo má nevýhodnou půjčku a chce si ji převést někam, kde by byla zvýhodněna. V takovém případě je nutná jedna jediná věc, kterou je poptání úvěrového produktu, který je označený jako RePůjčka. Kdo má prvotní zájem, ten může volit jednu z této trojice cest:

 • Osobní návštěva pobočky
 • Telefonní kontakt v rámci zákaznické linky
 • Vyplnění formuláře na oficiálním webu banky

I tato banka umí nabídnout jeden z nejnižších úroků, který je právě pod pěti procenty. Sice jenom těsně, ale opravdu zde začíná. Ona hranice je 4,9 procent. Splatnost, kterou si lze při refinancování zvolit, je celkem rozsáhlá, což je jedno z největších pozitiv, které tento poskytovatel má. Nejkratší dobou, po kterou je možné splácet, je doba šesti kalendářních měsíců. Onou nejdelší dobou je měsíců 120, což v přepočtu znamená celých 10 let. U spotřebitelské půjčky jde o dobu poměrně dlouhou. Zvláště, když připomeneme, že maximální převáděnou sumou je částka 600 000 Kč. I při maximální výši tak může být velikost splátky opravdu celkem malá, v řádech jednotek tisíců korun.

mBank

Zatímco ještě před pár lety se jednalo o poměrně inovativního nováčka na poli bankovních institucí, dnes už je mBank známou, ale stále pokrokovou bankou. Ukazuje to třeba nabídka půjček, kdy lze najít i úvěr, který má nulový úrok. Ten se sice netýká možnosti refinancování, ale i zde je celkem příznivý. Jelikož předkládáme možnosti, kde refinancováním snížit jeho hodnotu pod 5 procent, je jasné, že i tato banka se pod tuto hranici musí vejít. Ale stejně jako v předchozím případě je to opravdu jenom těsně. Ona hodnota je 4,9 procenta. Stejné jako u Equa bank je to také v případě částky, kterou je možné převést. Maximální výše je na hodnotě 600 000 Kč.

Drobným zklamáním může být lehce omezená splatnost, která je ale stále v normě, pokud porovnáme současné spotřebitelské půjčky na trhu. Nejnižším obdobím, po které lze refinancovanou půjčku splácet, je doba jednoho roku. Nejdelší lhůta je následně sedmidenní. Pozitivem pro toho, kdo by snad chtěl danou dobu výrazně zkrátit, je to, že banka umožní předčasné splacení zcela bez sankcí. A to jak ve formě mimořádných splátek, tak i ve formě plnohodnotného vrácení této půjčky.

Refinancování půjček může nabídnout úroky pod 5%. Kde?
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 01/11/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt