Recenze Zonky.cz – půjčka od lidí. Jak funguje a co nabízí?

Publikováno: 3. March, 2016

P2P půjčky už nejsou žádnou novinkou ani u nás. Rozšířili se do povědomí lidí hlavně díky společnostem Loanis a Bankerat. Nyní tuto dvojici největších hráčů doplnil třetí. A to společnost Zonky.cz, za kterou stojí firma Home Credit. Ta má má za cíl vstoupit na tento trh jako skutečně příkladný hráč, spojený třeba s vyřízením všech nezbytných bankovních registrací, které jsou pro poskytování půjček nezbytné.

300x250.png

Jak služba Zonky.cz funguje?

Jednoduše. Jejím cílem je sdružovat lidi. První skupinou lidí jsou ti, kteří si chtějí výhodně a také jednoduše půjčit. Druhou skupinou jsou naopak takzvaní investoři. Lidé, kteří mají kapitál a jsou ochotni půjčit ho právě první skupině. Nad vším stojí právě platforma Zonky.cz, která zajišťuje nejenom online střetnutí daných osob, ale i všechny související administrativní kroky.

Když si chceme půjčit

Nejprve se na P2P platformu Zonky.cz podívejme z pohledu člověka, který si chce půjčit. Důvodem, proč to udělat, je lákavý úrok. Ten začíná již na hranici 3,99 procent. Půjčit si lze až 300 000 Kč, které lze využít na cokoliv. A to jak v rámci soukromého, tak i podnikatelského využití. Zajímavostí je možnost uvést i příběh, který shrnuje všechny důvody, proč půjčku potřebujete. I ten tak může motivovat samotného investora, aby vám půjčil.

Více informací o Zonky.cz

Když chceme investovat

Zonky.cz láká investory především na možnost vložit do každé půjčky sumu, která začíná na hodnotě jenom 200 Kč. Může být velmi lákavou možností i pro drobnější investory. Na co tento poskytovatel P2P půjček také láká, to je rozdělování investic dle rizikovosti. Pokud se podíváme na to základní dělení, potom se setkáme s těmito hlavními možnostmi:

 • A** – minimální riziko
 • A* – velmi nízké riziko
 • A++ – nízké riziko
 • A+ – nízké riziko
 • A – nižší riziko
 • B – střední riziko
 • C – vyšší riziko
 • D – rizikové

V čem je tato platforma unikátní?

I když se jedná o P2P půjčku, hraje samotný poskytovatel, tedy společnost Zonky.cz poměrně podstatnou roli v rámci celého procesu. A to už ve chvíli, kdy se rozhodneme o peníze požádat. Jako jedna z mála je členem několika nebankovních registrů. Díky tomu dochází k důkladnějšímu prověření samotného žadatele. Též je prověřován také jeho příjem. Kdo má negativní záznam či je bez příjmu, ten prvotním výběrovým sítem neprojde.

Výhodou tohoto postupu je právě možnost půjčování jenom méně rizikovým klientům, což se pozitivně projevuje na výši úrokových sazeb. Z hlediska investorského je toto prověřování spojeno s faktem, že samotné investice jsou sice méně výnosné (oproti některým konkurentům), ale naopak se jedná o mnohem bezpečnější investování peněz.

Výdělky? Z poplatků

Nic nefunguje zadarmo a tak si i Zonky.cz účtuje několik konkrétních poplatků. O jaké se jedná? Každý, kdo získá půjčku, automaticky hradí 2 procenta z vypůjčené částky. V případě investorů je účtován poplatek ve výši jednoho procenta, a to z celkem proinvestované částky.

Zkušenosti lidí se Zonky

Já už 23 let podnikám, takže do banky nepasuju. V podstatě bych tam ani nešel. Zonky mi poradila dcera s manželem, kteří sami získali peníze s výhodným úrokem. A navíc rád podporuju nové věci a služby.

Petr

Popsala jsem svůj projekt a během dvou dnů se našlo skoro 200 lidí, kteří mi přes Zonky půjčili.

Sylva

Požádala jsem svou banku o spotřebitelský úvěr. Nebylo to poprvé, jeden už jsme kdysi s manželem splatili. Jenže jim se nelíbila výše mého příjmu a nevěřili mi, že bych byla schopná splácet. Obrátit se na Zonky mi poradil můj táta. A opravdu, nabídli mi úrok 5,99 % a za pár hodin se našlo dost lidí, kteří mi věřili a na potřebnou částku se složili.

Markéta

Více informací o Zonky půjčce
Recenze Zonky.cz – půjčka od lidí. Jak funguje a co nabízí?
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 03/03/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt