Půjčky na bydlení pro mladé rodiny schváleny

Publikováno: 16. March, 2016

Řada lidí ještě pamatuje takzvané novomanželské půjčky, které byly v minulosti velmi oblíbenou možností, jak začít budovat rodinu. V moderní době však žádná taková alternativa nebyla, kvůli čemuž bylo mnoho mladých párů odsouzeno k běžné půjčce u banky, nebo nebankovní společnosti.

Nyní svítá na lepší časy, jelikož vláda schválila poskytování půjček na bydlení. A to pro lidi do 36 let věku, které pečují o dítě, které je mladší šesti let. Získat bude možné částku v rozmezí 50 000 – 600 000 korun, která bude poskytnuta ze Státního fondu rozvoje bydlení – SFRB.

TIP: Levnou elektřinu si můžete sjednat i díky srovnání nabídek.

K čemu bude možné finance využít?

Pro mnoho mladých rodin je to určitě dobrá zpráva. Důležité je zmínit také podmínky, které se týkají využití daných finančních prostředků. Ty budou poskytnuty jak na koupi, tak i stavbu buď rodinného domu, nebo také bytu. Jak jsme zmínili, maximální výše bude 600 000 Kč, přičemž financovat lze pomocí úvěru maximálně polovinu reálných nákladů. Na zbytek bude nutné využít úspory, nebo opět banku či nebankovní společnost.

Úrokové sazby lákají

Hlavní důvod toho, proč budí dané půjčky na bydlení takovou pozornost, je zcela určitě to, že je s nimi spojena velmi nízká úroková sazba. Ta se nyní pohybuje na úrovni 0,46 procenta. V rámci půjček mladým rodinám však bude třeba připočítat ještě minimálně jedno, maximálně však 2 procenta. Samotná délka splácení by mohla být až v délce patnáct let přičemž ministerstvo pro místní rozvoj počítá i s možnými individuálními přístupy, kdy by v nevyhnutelných případech umožnilo splácení po dobu až 21 let.

Jaké jsou podmínky získání?

Ty klíčové jsme již uvedli výše. Jendou z podmínek ale bude i to, že se stavba nesmí nacházet v záplavovém území, stejně jako bude podmínkou i to, že po dobu splácení nesmí příjemce úvěru převádět právo spojené s užíváním nemovitosti na jiné osoby.

Půjčky na bydlení pro mladé rodiny schváleny
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 16/03/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt