Provident si přichystal velké změny

Publikováno: 27. September, 2016

Společnost Provident působící na našem trhu není třeba dlouze představovat, jelikož se jedná o dominujícího hráče na poli nebankovních a především hotovostních půjček. Známý byl hlavně pro svou modrou barvu, která se stala jasnou firemní identitou. Společnost však jde kupředu, což znamená i několik výrazných změn. Zde jsou.

Provident

Základem je změna loga a barev

Dominující modrá, která byla doplněna ještě červenou barvou, byla pro společnost charakteristická už od roku 1997, kdy na trh vstoupila. Doba však pokročila a tak bylo jasné, že v současné době je tato firemní identita spíše zastaralá. A tak došlo k výrazné změně. Modrá barva sice zůstala, ale dostala mnohem světlejší odstín. Ten je kombinován s barvou zelenou, která je také výrazně světlá, až transparentní.

Tato konkrétní firemní identita se minimálně na následujících několik let stane tou, která bude společnost Provident i dále charakterizovat. Je tedy více než jasné, že se s konkrétními barvami budeme setkávat na celé řadě míst, kam patří:

 • Reklamní kampaně
 • Barvy na webových stránkách
 • Smlouvy a jiné dokumenty

Je tu i změna jednotlivých piktogramů

I u těch se můžeme těšit na změnu. I když i ty stávající byly poměrně srozumitelné a dokázaly dát jasně najevo konkrétní výhodu, nové možnosti jsou ještě o něco zajímavější a nabízejí tak ještě o něco jednodušší vysvětlení jednotlivých pozitiv. Tento komunikační směr má dokonce i svůj název, který zní Půjčka s úsměvem. Důležité je podotknout, že není spojený nutně jenom s Českou republikou, ale do stejných barev budou laděny i pobočky v ostatních třinácti zemích, kde aktuálně Provident působí.

I samotné půjčky projdou několika změnami

Barevné dělení má svůj důvod i proto, že podle něho budou rozdělovány jednotlivé půjčky. Pokud začneme barvou modrou, musíme říci, že se jedná o bezhotovostní půjčku, zasílanou na bankovní účet. Pryč je delší lhůta pro vyřízení, které mnohdy trvala až 14 dní. Kdo bude chtít nyní modrou, hotovostní půjčku, ten se může těšit na to, že bude odeslána nejpozději druhý pracovní den.

Zelená, tedy hotovostní půjčka si ponechává všechny své výhody, které jsou spojeny hlavně s tím, že do bydliště žadatele přijede obchodní zástupce se všemi smlouvami, zde vše vyřídí a hotovost ihned předá. V tomto směru se ani rychlost, ani nic podobného nijak nemění.

Co je celkovým pozitivem u obou půjček, to je fakt, že je možné požádat si o vyšší částku, která má aktuálně podobu 130 000 korun českých. Zajímavostí jsou i sjednocené úrokové sazby, které začínají na hodnotě od 6,9 procenta. Dosud platilo, že s výhodným úrokem byla spojena výhradně jenom bezhotovostní půjčka – nyní modrá.

Žadatelé budou více kontrolováni

Se změnou společnosti Provident souvisí i to, že aktuálně budou žadatelé také o něco více prověřováni. Jelikož je členem Bankovního a nebankovního úvěrového registru, bude se zjišťovat i historická finanční situace každého z žadatelů. Ta bude posuzována především individuálně. Co nadále zůstává, to je nutnost doložení příjmu, a to způsoby, jako je:

 • Potvrzení od zaměstnavatele
 • Výpisy z účtu
 • Výplatní pásky

Na co u půjček nesmíme zapomenout, to je fakt, že v rámci podpory bude až do 4.10. možné získat daný úvěr zcela zdarma!

Hodnocení zákazníků: 90%

 • hotovostní i bezhotovostní půjčka
 • férové podmínky
 • výhodný úrok

Výše půjčky:
6 000 – 130 000 Kč

Plánuje se žádost o licenci

Poslední změnou je fakt, že se Provident již chystá na to, aby si požádal o potřebnou licenci, se kterou souvisí s novou zákonnou úpravou o spotřebitelských úvěrech. Ta má za cíl odfiltrovat především nepoctivé poskytovatele. Vzhledem k charakteru a tradici společnosti se dá očekávat, že danou licenci od České národní banky bez jakýchkoliv potíží dostane. Následně se dá říci, že kompletní proměna společnosti, která souvisela s našimi zmíněnými kroky, bude do posledního detailu dokonána.

Provident si přichystal velké změny
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 27/09/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt