Přehled kreditních karet – kde je získat a co nabídnou?

Publikováno: 6. Duben, 2018

Kreditní karty se stávají stále běžnější součástí našich životů. Jedná se o úvěrové produkty, které mají primárně sloužit jako finanční rezerva. Některé z nich jsou spojeny i s různými výhodami, jako jsou slevy v obchodech, nebo možnost získávat zpět finance z uskutečněných plateb. Klasická kreditní karta je velmi podobná té debetní. Můžete s ní:

  • Vybírat hotovost v bankomatech
  • Platit u obchodníků
  • Platit na internetu

Jelikož se však jedná o úvěrový produkt, měla by být vybírána obezřetně. Jaké kreditní karty dnes patří mezi nejvýhodnější, když porovnáme jejich parametry? Zde je přehled těch hlavních.

Prémiová karta Platinum

Už samotný název celkem jasně ukazuje, že se jedná o kartu, který není zase až úplně pro každého. Je nutné splnit několik podmínek, aby mohla být tato platinová karta vystavena. Dostupná je u jedné z největších bank u nás, a to u Komerční banky. Mezi hlavní lákadla této karty určitě patří příznivá úroková sazba, která činí 9,9 procenta ročně. Součástí podmínek je také bezúročné období, které je od každé platby nebo výběru vždy v délce 45 kalendářních dní. Tato kreditní karta má i své negativum, které jasně potvrzuje, že není úplně pro každého. Poplatek za její vedení činí 540 korun měsíčně.

Visa Credit Gold

I o této kreditní kartě můžeme říci, že není tak úplně pro každého. Jedná se o zlatou katu, kterou svým klientům nabízí UniCredit Bank. Do našeho přehledu patřit musí, jelikož pokud mluvíme o úrokové sazbě, tak je vyčerpaná částka spojena s úrokem 15,96 procenta ročně. I zde je standardem doba bezúročného období, která je stejná jako u Komerční Banky – 45 dní. O něco příznivější je také měsíční poplatek za vedení. Přesto je stále celkem vysoký a činí 120 korun.

MasterCard Miles & More Gold

Tato karta je výjimečná hned ve dvou věcech. Tou první je určitě fakt, že mluvíme o takzvané prestižní zlaté kartě. Druhým unikátem je to, že je určená hlavně cestovatelům, kteří často létají letadlem a chtějí sbírat nelétané míle. Samozřejmostí je možnost i klasického využití karty. Vyčerpaná částka je úročena sazbou 18,96 procenta. Ale až po tom, co uplyne bezúročné období. Jde o kartu od stejného vydavatele, jako je ta předchozí. Tedy od UniCredit Bank. Proto se ani neliší délka spojená s nulovým úrokem, která je také 45 kalendářních dní. Měsíční poplatek je zde ale vyšší, jelikož činí přesně 170 Kč.

Kreditní karta Cofidis

Už podle názvu je patrné, že tuto kreditní kartu vám žádná banka nevydá. Pokud o ni budete mít zájem, budete muset k nebankovní společnosti Cofidis. Ta jako jedna z mála ukazuje, že úvěrové produkty lze nabízet i touto cestou. Mezi pozitivum karty patří to, že je její úroková sazba 21,71 procent, což je u karet stále poměrně dobrá hodnota. Přihlédnout však musíme k tomu, že s kartou není spojeno žádné bezúročné období a její držitel musí platit pravidelný měsíční poplatek. Ten je na rozdíl od výše zmíněných variant příznivější a činí 49 korun.

Era kreditka

Era neboli Poštovní spořitelna je celkem zajímavou bankou, která primárně těží z toho, že jí jako alternativní pobočky mohou sloužit přepážky České pošty. Pokud jde o nabídku produktů, kreditní karty zde pochopitelně také nechybí. Charakteristikou té základní je úroková sazba 21,9 procenta ročně. Klienty může zaujmout bezúročné období, které lze označit z celkem dlouhé. Činí totiž 55 dní od realizované platby nebo výběru. I když je s kartou spojený poplatek, dá se označit slovem přijatelný, jelikož činí 30 korun měsíčně.

Kreditní karta pro studenty

I když studenti nepatří mezi onu ekonomicky činnou část obyvatelstva, jelikož si nevydělávají, rozhodně to neznamená, že na ně banky nemohou cílit úrokové produkty. Kromě toho, že jim mohou otevírat kontokorenty, jim nabízejí i kreditní karty. Tuto konkrétně má pro studenty připravenu známá a velká banka, kterou e ČSOB. Mezi hlavní lákadlo patří nulový měsíční poplatek za její vedení. Též nelze opomenout ani bezúroční období, které trvá téměř dva měsíce – přesně je to 55 kalendářních dní. Úrok je celkem standardní, počítá se s vyčerpané částky a má hodnotu 21,9 procenta.

Kreditní karta Standard

U ČSOB budeme ještě zůstávat. Kromě studentů nabízí kreditku i svým běžným klientům. A to s velmi podobnými podmínkami. Co je u ní shodné? Je to úroková sazba, která činí také 21,9 procent ročně. Stejně dlouhé je i bezúročné období. Pro pořádek uveďme, že je to délka 55 kalendářních dní. Jediným rozdílem je zde měsíční poplatek. Tím se standardní karta oproti té studentské stává o něco méně výhodnou, jelikož je nutné počítat s pravidelným strháváním sumy ve výši 30 korun českých.

A karta

Karta s celkem zajímavým a jednoduchým názve. Požádat si o ni je možné v Komerční bance. Své držitele umí zaujmout hlavně tím, že za její vedení není účtována žádná měsíční suma. Nechybí u ní ani bezúročné období. To je stejné, jako u karty platinové a činí 45 kalendářních dní. Úroková sazba je zde podstatně vyšší, ale na druhou stranu se nijak nevymyká standardu běžných kreditních karet. Vyčerpaná suma je úročena sazbou 21,99 procenta ročně.

Lady karta

I když neumíte úplně dobře anglicky, pravděpodobně si snadno odvodíte, že tato karta je určena primárně ženám, kterým má přinášet hlavně různé výhody při jejich nákupech. My se ale zaměříme na její charakteristiku. Kartu nabízí Komerční banka a má v podstatě stejnou charakteristiku, jako výše zmíněná Akarta. To znamená úrok ve výši 21,99 procenta ročně, bezúročné období v délce 45 dní a také nulový poplatek za její vedení.

Přehled kreditních karet – kde je získat a co nabídnou?
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 06/04/2018. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt