Potřebujete vůz? Víme, jaké půjčky na auto vám skutečně pomohou

Publikováno: 14. Listopad, 2016

Financovat koupi osobního automobilu lze několika možnými způsoby. Nejjednodušší cesta je spojena s vlastními úsporami, kdy ho jednoduše koupíte za hotové. Pokud finance nemáte, může přijít na řadu také klasický, nebo operativní leasing. Ani tím nekončíme, protože fyzické osoby využívají nejvíce produkt, kterým jsou půjčky na auto. Ty mají hned několik výhod, kam se řadí:

 • Možnost vyřízení v autosalonu nebo v autobazaru
 • Možnost nulové akontace
 • Vlastnictví vozu hned při jeho koupi

Samozřejmě ne každá půjčka na auto je výhodná. Pokud aktuálně přemýšlíte nad financováním právě tímto způsobem, podívejte se s námi na nejlepší možnosti, které na trhu jsou.

Půjčka na auto

Bankovní půjčky


ČSOB Autopůjčka

Aktuálně nejvýhodnější úvěrový produkt, který souvisí s možností financovat váš vůz. Je to dáno hlavně nízkou úrokovou sazbou, která začíná na hodnotě 3,6 procenta. Kromě této výhody rozhodně potěší také to, že máte možnost dosáhnout na skutečně velmi vysoké sumy. Tou nejvyšší je částka ve výši až 10 000 000 korun českých. Pomocí tohoto úvěru tak lze financovat luxusní vozy, stejně jako rozsáhlejší vozový park. Výhodou je určitě i absence jakýchkoliv poplatků, jelikož při sjednání, poskytnutí, ani kdykoliv později nejsou žádné poplatky účtovány. Dále potěší i možnost zvolit si délku splácení. Ta začíná termínem 12 měsíců a končí termínem 72 měsíců.

Zmíníme-li možná negativa této půjčky, potom musíme říci, že podmínkou jejího poskytnutí je zřízení bankovního účtu. Dále je třeba kromě dodání potvrzení o příjmu nutnost mít i čistou finanční historii, která je prověřována v celkem třech registrech, kterými jsou BRKI, NRKI, SOLUS. Kdo nemá s danými podmínkami problém, tomu může být ČSOB Autopůjčka jednoduše poskytnuta.

Equa bank Autopůjčka

Nejsou to jenom velké banky, které mohou nabídnout výhodné podmínky svého úvěrů, které jsou spojeny s financováním vozu. Ukazuje se, že s dobrou nabídkou umí přijít i ty menší.  V tomto případě je to Equa bank AutoPůjčka. Ta nabídne sumu ve výši 600 000 Kč, kterou může být financována právě koupě konkrétního vozu. Lákadlem je pro mnohé i nízká úroková sazba, která začíná na hodnotě 5,4 procenta. Lákadlem je i možnost zvolit si vlastní termín splatnosti, který může začínat už na pouhých 3 měsících a končit obdobím v podobě 84 měsíců. Potěší také absence poplatků, stejně jako možnost vyřídit úvěr hned třemi cestami, kam se řadí:

 • Telefon
 • Osobní návštěva
 • Internet

Hodnocení zákazníků: 90%

 • úrok již od 5,4% p.a.
 • snadné vyřízení online
 • možnost předčasného splacení zdarma

Výše půjčky:
5 000 – 600 000 Kč

Podmínky získání jsou podobné, jako v předchozím případě. Kromě toho, že je podmínkou získání také běžný účet, bychom neměli zapomínat ani na prověřování v bankovních nebo nebankovních registrech. Na druhou stranu Equabank AutoPůjčka přichází se zajímavým pozitivem, kterým je možnost získat zdarma poukázky na ověření vozidla v rámci systému Autotracer. Díky tomu lze eliminovat riziko koupě vozu, u kterého byly záměrně zkresleny určité údaje.

Nebankovní půjčky


Cetelem Osobní půjčka na auto

V rámci nebankovních úvěrů, kterými lze financovat koupi našeho vozidla jasně vyniká Cetelem Osobní půjčka na auto. Zajímavostí je rozhodně částka, která je k dispozici. Tou je celý 1 000 000 korun českých, díky čemuž není problém s financováním i nových a dražších vozů. Zájemce též potěší také splatnost. Ta je v rukou žadatelů a ti si mohou vybrat z rozmezí, které je 6 – 120 kalendářních měsíců. Na co nesmíme zapomínat, to jsou také úrokové sazby. Ty začínají na hodnotě 5,9 procenta. Jednoduchým porovnáním zjistíme, že je to stejná hodnota, jako u výše uvedené Equa bank.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • úrok již od 5,9% p.a.
 • férové a jednání transparentní
 • odměny za řádné splácení

Výše půjčky:
20 000 – 1 000 000 Kč

I zde můžeme očekávat bezplatné vyřízení a poskytnutí úvěru, stejně potěší i nulový poplatek za správu a vedení. Co naopak nepotěší, to je procentní nebo půlprocentní poplatek za předčasné splacení úvěru. To je hlavní negativum, které Cetelem Osobní půjčka na auto má. Při vyřízení je třeba počítat i s možným ověřováním v registrech, a to konkrétně těchto:

Cofidis Úvěr na auto

Tento typ úvěru, který je vhodný na financování vozu, určitě zklame ty, kteří plánují koupi dražšího vozu. Je to dáno tím, že dostupnou sumou je v tomto případě pouze částka ve výši 500 000 Kč. Na druhou stranu potěší celkem klasická splatnost v rozmezí 12 – 84 měsíců. Určitě nezklame ani úroková sazba, která je pouze o jeden procentní bod vyšší, než u předchozí nebankovní společnosti. Je ve startovní výši 6,9 procenta. Oproti předchozí nabídce potěší absence jakýchkoliv poplatků, a tak není účtováno ani kompletní, nebo částečné předčasné splacení úvěru.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • úrok již od 6,9% p.a.
 • bez poplatku za poskytnutí
 • předčasné splacení zdarma

Výše půjčky:
20 000 – 500 000 Kč

Při žádosti musí žadatelé kromě klasických dokumentů počítat i s ověřením v bankovních a nebankovních registrech. Co naopak potěší, to je možnost nejenom online podání žádosti, ale i to, že prostřednictvím internetu je žádost také vyhodnocena. Kdo má raději osobní přístup, ten může využít i podání žádosti na pobočce. Zde je Cofidis Úvěr na auto také k dispozici.

Potřebujete vůz? Víme, jaké půjčky na auto vám skutečně pomohou
5 (100%) 5 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 14/11/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt