Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti

Publikováno: 7. June, 2016

Ne vždy potřebujeme půjčit jenom pár tisíců, nebo desetitisícové částky, které obvykle získáme oproti potvrzení o našem příjmu. Pokud se rozhodneme pro získání vyšších cifer, může to být spojeno s nutností dodat i něco navíc. Obvykle dokument potvrzující to, že zastavujeme nemovitost ve prospěch úvěrového poskytovatele. Přesně takto fungují půjčky se zástavou nemovitosti. Podívejte se spolu s námi na hlavní výhody, nevýhody, ale i několik tipů na prověřené poskytovatele.

Jaké mají nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti výhody?

Podívejme se nejprve na hlavní pozitiva, která se k danému úvěru vážou. Prvním z nich je to, že si můžeme požádat v podstatě o libovolnou částku. Mohou to být i desítky milionů korun. Výši sumy ovlivňuje především hodnota naší nemovitosti. Čím je vyšší, tím více peněz dostaneme. Pozitivem je také to, že ručit můžeme v podstatě jakýmkoliv nemovitým majetkem. Mezi nejznámější možnosti patří:

 • Domy a byty
 • Pozemky
 • Rekreační a výrobní objekty

Při výčtu pozitiv nesmíme zapomínat na to, že se při schvalovacím procesu můžeme lehce obejít i bez potvrzení příjmu, stejně jako bez nahlížení do registrů. Zde však už záleží na konkrétním poskytovateli. Na něm záleží i to, na jak dlouho vám peníze poskytne. Obvyklá je doba podobná jako u klasických hypoték. Svou půjčku můžete splácet i desítky let. Na rozdíl od nich zde máte jistotu, že peníze budete moci využít na cokoliv. Bez nutnosti to kdekoliv uvádět, stejně jako bez nutnosti konkrétní útraty dokládat.

Jsou nějaká negativa?

Nejsou to jenom výhody, jelikož v souvislosti s půjčkou se zástavou nemovitosti nesmíme zapomínat také na několik negativ. Jakých? V první řadě je to riziko toho, že dostaneme ve formě finanční částky jenom zhruba poloviční hodnotu naší nemovitosti. V lepším případě to může být cca 70 procent. Druhým negativem může být riziko vyššího úroku, který je často spojený s hodnotami, které nejsou podobné hypotékám, ale spíše klasickým nebankovním půjčkám.

Na co si dát pozor?

S negativy souvisí i informace o tom, že je i několik věcí, na které bychom si měli dát dobrý pozor. Jedná se o to, že v případě nesplácení můžeme o nemovitost hravě přijít. A to v podstatě jednoduše a rychle. Z toho důvodu je dobré zvážit, zda půjčku se zástavou nemovitosti skutečně potřebujeme a zda zvládneme získané peníze třeba i několik desítek let bez potíží splácet. Pokud ne, znamená to výrazné problémy. Dluhy v řádech milionů se snadno neřeší.

Které poskytovatele můžeme doporučit?

Aby byl náš přehled informací o půjčkách se zástavou nemovitosti kompletní, nesmíme zapomenout ani na doporučení několika společností, které jsou schopny vyhovět našim potřebám. První z nich je poskytovatel Acema Credit. Ten není na trhu těchto úvěrů žádným nováčkem. K dispozici jsou sumy v rozmezí 100 000 – 5 000 000, které můžeme splácet po dobu až dvaceti let. Podobné je to i v případě úvěru od společnosti Vita Credit. Ta nabídne zájemcům půjčku ve výši od 50 000, až do částky 3 000 000 Kč. V případě individuálního požadavku lze získat i více. Možné je vybrat si i ze tří typů úvěrů, kterými jsou:

 • Úvěr TOP
 • Úvěr Standard
 • Úvěr Plus

Třetím příkladem společnosti, která vám může vyhovovat, jsou Hyperfinance. Zmiňujeme ji hlavně jako zajímavou alternativu, jelikož zde se bez ručení nemovitostí obejdete. Přesto můžete získat až 250 000 na 84 měsíců. A to s jistotou nejvýhodnější půjčky, jelikož tato společnost je zprostředkovatelem desítek úvěrů na našem trhu. Logicky vybere ten, jehož podmínky zvládnete splnit a který pro vás bude nejvýhodnější. I to může být zajímavým důvodem, proč se vydat právě touto cestou a nemovitost ochránit.

Hodnocení zákazníků: 100%

 • oslovíte více společností najednou
 • peníze už do 48 hodin
 • flexibilní půjčka

Výše půjčky:
4 000 – 250 000 Kč

Nebankovní půjčky se zástavou nemovitosti
5 (100%) 2 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 07/06/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt