Na Vánoce si půjčí každý osmý Čech

Publikováno: 30. November, 2015

Starým zvykem všech Čechu je blýsknout se na Vánoce před svou rodinou i svými známými vkusným a značně nákladným dárkem. Přestože na něj většina hotovost nemá. Jenže snadno dostupná půjčka zajistí, že Vánoce budou, jako ze snu. Hned z kraje nového roku se z tohoto snu většina také rychle probere.

Na Vánoce si půjčí každý osmý Čech

Mnoho lidí se za tímto účelem obrací na nebankovní instituce, což je nejsnadnější a nejrychlejší cesta zadělat si na problémy. Jedny Vánoce dle odborníků mohou způsobit zadlužení na několik let. Nejčastěji se jedná o půjčky do 30 tisíc. Na první pohled nejde o závratnou cifru, ovšem musíme si uvědomit, že v nebankovním sektoru na vás číhají nejen vyšší úroky, ale různé skryté poplatky a nekřesťanské sankce v případě neuhrazení splátky včas.

Vánoční půjčka – chvilková radost

Nebankovní půjčku za účelem nákupu vánočních dárků minimálně jednou využilo 12% Čechů. Nejčastěji si půjčují na elektroniku a jiné nákladné dárky. Reklamy a lákavá nabídka slev je přiměje udělat tento krok. Ve finále se takový dárek několikrát prodraží. Přes veškerá varování před nebankovními společnostmi jim stále lidé důvěřují. Mnohé nebankovní instituce zažívají právě v období Vánoc učiněné žně. Předvánoční mánie u některých startuje již v říjnu, ale bezprostředně před svátky bývají mnozí lidé pod velkým tlakem, kde vzít peníze na dárky.

Snížená schopnost vyhodnotit situaci

Tímto se bezpochyby snižuje i jejich schopnost správně vyhodnotit možná rizika vyplývající z nabízené půjčky. Není tedy divu, že nejeden člověk takto v záchvatu vidiny „bohatého Ježíška“ podepíše nevýhodnou smlouvu. Na dárky si půjčují lidé různé věkové kategorie. Smutnou pravdou je, že většina těchto napálených patří k méně finančně gramotným. Jedná se především o ekonomicky slabší jedince, kteří chtějí s příchodem svátku nahradit své nižší příjmy v očích rodiny a přátel.

Zdroj: Novinky.cz | Foto: pixabay.org

Na Vánoce si půjčí každý osmý Čech
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 30/11/2015. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt