Menší banky ve výhodnosti půjček dominují

Publikováno: 30. August, 2017

Najít výhodnou půjčku je pro každého žadatele prioritou. Když porovnáme banky a nebankovní společnosti, určitě je lepší vydat se první cestou. Opomíjet nelze ani to, že ne všechny banky jsou z hlediska výhodnosti ideální. Pokud nechcete šlápnout vedle, zvolte raději banky menší. Proč? Jelikož dnes patří k tomu nejvýhodnějšímu, co můžete v segmentu půjček získat. Podívejte se společně s námi na několik příkladů.

Nulový úrok? Proč ne!

Když vstoupila na český trh mBank, znamenalo to doslova revoluci. Hlavně proto, že se jednalo o inovativní banku, která umožnila svým klientům ovládat účet online. A že to nebyla její poslední unikátní nabídka, to ukazuje právě v tuto chvíli. Stačí se podívat na její úvěrový produkt nesoucí název První mPůjčka Plus. Už z něho lze vyčíst, že se jedná o úvěr, který je určený jenom těm, kteří si u banky žádají poprvé. Spadáte do této kategorie? Potom lze získat půjčku této charakteristiky:

 • Částka v rozmezí 10 000 – 40 000 Kč
 • Možnost využití na cokoliv
 • Splatnost jeden rok

A protože zmiňujeme jenom ty nejvýhodnější půjčky, musíme dodat, že úroková sazba je nula procent. V bankovním trhu velký unikát a tak je jasné, že tato menší banka rozhodně nezklame. Jediné, co je účtováno, je dvouprocentní poplatek, což ve výsledku znamená, že u nejnižší možné půjčky zaplatíte během roku navíc jenom 200 Kč. A to už je možnost, která se neodmítá.

Splátky přesně tak, jak budete potřebovat

Druhá banka, na kterou se podíváme, nese název Equa bank. V čem je jedinečná právě ona? Je to dáno tím, že i ona může nabídnout celkem výhodnou půjčku. Jak od nás již víte, je jedním z nejpřesnějších ukazatelů výhodnosti hodnota RPSN. A touto roční procentuelní sazbou nákladů se chlubí i samotná banka. Na jaké je výši? Je to 5,9 %, díky čemuž se také může zařadit mezi nejlepší možnosti na trhu. Když se podíváme na charakteristiku půjčky, lze si vzít sumu v rozmezí 5 000 – 600 000 Kč se splátkami, jaké potřebujete.

A zde se dostáváme k další ukázce velké výhodnosti. Nejenom, že si lze splátky nastavit podle svých aktuálních možností – a to s ohledem na výši, stejně jako termín. Se splátkami lze v budoucnu také hýbat, čímž si je přizpůsobíte vašim aktuálním potřebám. Jak v případě problémů, tak v případě dobré finanční situace, kdy půjčku splatíte dříve a tak ušetříte. Samozřejmostí u této banky je tedy to, že můžete:

 • Měnit výše splátky i dobu splácení
 • Měnit konkrétní datum splatnosti
 • Půjčku předčasně splatit

Půjčte si více a snižte si úrok

Jdeme na třetí menší banku, která je také ukázkou toho, že půjčit si výhodně u menších hráčů na trhu skutečně lze. Tou bankou je známá Air Bank, která i přes výrazné masivní reklamní kampaně stále patří k menším hráčům na trhu. Když se podíváme na její půjčku, musíme říci jeden unikát. Stejně jako většina bank, i ona uvádí počáteční úrok, který je na hranici 6,9 %. Uvádí ale i ten nejvyšší, který je 9,9 %. Pokud vám je půjčka schválena, větší než horní hranice úrokové sazby se bát nemusíte. Příjemný rozdíl oproti těm poskytovatelům, kteří na úrok nalákají, ale následně s ním jdou skutečně výrazně nahoru.

Tím ale pozitivum nekončí, jelikož banka jasně ukazuje, že její úroková sazba může být ještě nižší. Jak ji získat? Ovlivníte ji jenom tím, že si půjčíte vyšší sumu. Když budeme konkrétnější, tak je možné si sazbu snížit už na hodnotu 4,9 %. Jak na to? Stačí si vzít sumu v minimální výši 300 000 Kč. Samozřejmě jde o minimální sumu související s danou úrokovou sazbou, jelikož kdo potřebuje vyšší sumy, tem může získat až 900 000 korun. Samozřejmě na cokoliv. Pokud jde o splácení, tak není problém splácet jak v řádech měsíců, tak i v délce několika let.

Půjčka jako finanční rezerva

Nevýhodu většiny půjček je to, že když je vám schválena, ihned se začínají počítat úroky z vypůjčené částky. Pokud ji nevyužijete hned, zbytečně tak můžete první týdny nebo měsíce platit navíc. Proto v našem výčtu nesmí chybět ani FIO banka, kterou také můžeme zařadit spíše mezi ty menší. Jejím unikátem je to, že nenabídne klasickou možnost půjčky, ale jenom kontokorent. Jeho základní verze je spojena s úrokovou sazbou na hodnotě 8,3 %.

I když jasně vidíte, že ostatní banky jsou na tom z hlediska úroku lépe. Je nutné připomenout důležitou věc. Kontokorent je finanční rezerva. A proto je úrok účtován nikoliv ze schválené částky, ale naopak z té, která je čerpána. Díky tomu lze mít schválenou sumu třeba v maximální výši 3 000 000 Kč, ale úrok bude čerpán ze sumy, která bude skutečně v mínusu. A to může být i několik jednotek korun.

Menší banky ve výhodnosti půjček dominují
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 30/08/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt