Kdy je vhodné refinancovat půjčku?

Publikováno: 27. Leden, 2016

Co je vlastně refinancování půjčky? Jde o proces, v rámci kterého převedeme náš stávající úvěr k jinému poskytovateli. A to k bance, ale i nebankovní společnosti. Výhod s tím spojených může být hned několik. My se primárně zaměříme na to, kdy je vhodné refinancovat půjčku. To nám dané výhody i přiblíží.

Zdá se vám, že úroky klesají? Zjistěte jejich výši u konkurence

Refinancování v podstatě není nic jiného, než doplacení půjčky u stávajícího poskytovatele a vytvoření úvěru nového. To může proběhnout dokonce i v rámci stejné banky, nebo nebankovní společnosti. Ideální chvílí, kdy se pro refinancování půjčky rozhodnout, je situace spojená s poklesem úrokových sazeb. V takovém případě je vhodné porovnat si nabídku bank a úvěrových společností, díky čemuž zjistíte, jak vysoké úroky mají. Aktuálně dominuje třeba Equa bank s úrokem 6 %, nebo Sberbank s úrokem 6,49 procent. Budete-li hledat v segmentu nebankovním, dominuje Home Credit se sazbou 8,9 procent.

Daným srovnáním zjistíte, že úrokové sazby jsou nižší, než u vaší stávající půjčky. To logicky přinese úsporu vaší peněžence, což by mělo znamenat jasné rozhodnutí si o konsolidaci požádat.

Nezvládáte splátky? Hledejte řešení

Pokud je váš měsíční rozpočet natolik napjatý, že jenom těžko zvládáte předepsanou splátku, nastává pro refinancování půjčky také ideální čas. Nejprve se pokuste oslovit svou banku či nebankovní společnost, s žádostí o vytvoření nového, pro vás lépe zvládnutelného splátkového kalendáře. Pokud vám nevyhoví, je nejvyšší čas začít se zabývat právě refinancováním. Spolu s tím, že si úvěr převedete jinam, souvisí často i možnost nového vytvoření splátek. A to s ohledem na to, aby vám vyhovovaly.

Pozor však na jeden důležitý fakt – nesmíte být v prodlení se splácením. Nejenom, že se tím celý proces převodu zkomplikuje, ale refinancování vám ani nemusí být schváleno.

Potřebujete další půjčku? Vytvořte si jednu společnou

Během vašeho využívání a splácení současné půjčky může nastat i situace, kdy budete potřebovat další peníze. I to může být chvíle jako stvořená pro využití refinancování. Opět doporučujeme začít u vlastní banky, sdělit jí požadavky a počkat na nabídku. Pokud žádná taková nepřijde, zkuste konkurenční nabídky. Obvykle je refinancování půjčky spojeno i s možností získat navíc neúčelovou půjčku, která je připojena k oné převáděné, tedy nově vytvořené. Pro vás to znamená výhody, jako:

  • Splácení pouze jedné měsíční částky
  • Absolutní přehlednost o tom, kolik zbývá doplatit
  • Jednodušší správa a administrativa

Nechcete splácet tak dlouho? Zkraťte si splátkový kalendář

Daný důvod spojený s tím, kdy se rozhodnout pro refinancování, může souviset s výše uvedenou situací, kde popisujeme situaci okolo splátek. Zde však jde o postup, kdy je zvládáte, chcete si je zvýšit, a tak dříve ukončit splátkový kalendář. I to je správná chvíle pro to, začít se zajímat o možnost, jak a u koho refinancovat.

Kdy je vhodné refinancovat půjčku?
Ohodnoťe tento příspěvek


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 27/01/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt