Kde získáte nejvýhodnější refinancování půjčky?

Publikováno: 22. Listopad, 2016

Máte půjčku, kterou jste si brali v minulosti, nebo se jednalo o produkt, který nebyl zase až tak úplně výhodný? A vy nyní při pohledu na současné úrokové sazby litujete, že jste na nabídku banky nebo úvěrové společnosti kývli? Není třeba zoufat, jelikož dnes existuje možnost, jak stávající úvěr zvýhodnit. Jedná se o takzvané refinancování půjčky.

V praxi jde o postup spojený s tím, že svůj závazek jednoduše přenesete k jinému poskytovateli. Může se jednat o banku, stejně jako nebankovní společnost. Důvodů, proč to udělat, je hned několik. Patří mezi ně primárně:

 • Jistota snížení úrokových sazeb
 • Možnost snížit měsíční splátku
 • Možné zkrácení doby splácení

Zaujaly vás tyto výhody? Potom se společně podívejte na 3 ideální cesty, kterými se můžete vydat i vy sami.

Kde získáte nejvýhodnější refinancování půjčky?

UniCredit Bank

Tato banka, i když patří mezi střední, rozhodně není žádným nováčkem na našem trhu. Nabízí kvalitní služby spojené nejenom s možností získat klasické účty, ale k dispozici jsou také úvěrové produkty. To, co vás zajímá v tomto případě, je produkt označovaný jako převedení úvěru. Pod tímto označením se skrývá právě refinancování půjčky. K tomuto poskytovateli můžete převést takovou půjčku, která může být spojená se závazkem, tedy jistinou, ve výši až 600 000 korun českých. Následně máte možnost zvolit si z délky splatnosti, která začíná na lhůtě jednoho roku a dosáhnout může délky až 84 měsíců.

Co jistě zajímá nejvíce, to je úroková sazba. Ta začíná na hodnotě 2,9% díky čemuž je UniCredit bank jasným vítězem našeho konkrétního porovnání. Z hlediska výhod bychom neměli opomíjet ani jistotu nulových poplatků spojených s vyřízením, stejně jako je třeba zmínit i to, že prvotní vyhodnocení žádosti může být provedeno online. Finální realizace je však spojena s návštěvou pobočky.

Zonky

Doslova unikát mezi současnými půjčkami. Z jakého důvodu? Je to proto, že se nejedná o půjčku ani od banky, ani od nebankovní společnosti. Zonky spadá do segmentu takzvaných P2P půjček, kdy se na jednotlivé žádosti skládají běžní lidé – takzvaní investoři. V nabídce společnosti je i refinancování půjček, které zaujme úrokovou sazbou, která začíná na hodnotě jenom 3,99%. Pozitivem je určitě i snadné vyřízení, jelikož kvůli žádosti není třeba kamkoliv chodit. Vše je vyřízeno z pohodlí domova, prostřednictvím internetu. Převedení půjčky znamená i možnost vybrat si nový termín splatnosti, v rozmezí 6 – 84 měsíců.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • výhodný úrok
 • předčasné splacení zdarma
 • férové a transparentní podmínky

Výše půjčky:
20 000 – 500 000 Kč

Nejsou to ale jenom pozitiva. Drobným zklamáním je u Zonky to, že lze refinancovat jenom úvěr o maximální velikosti 300 000 Kč. Dále je třeba kromě úroku počítat i s poplatkem, který činí dvě procenta z poskytnutého, tedy refinancovaného úvěru. Zdůraznit je třeba i to, že při vyřizování žádosti mohou narazit problémoví klienti, protože probíhá kontrola v registrech. Jakých? Jsou to:

 • SOLUS
 • NRKI
 • BRKI

Equa Bank

Třetí cestou, jak refinancovat půjčku, je možnost spojená s oslovením Equa Bank. Tedy menší banky na našem trhu, která však dokáže nabídnout zajímavé produkty. Kdo se rozhodne právě pro refinancování půjček, ten by se měl zaměřit primárně na produkt, který je označovaný jako RePůjčka. Právě s ním je spjata možnost převést si závazky právě k tomuto konkrétnímu poskytovateli. A to z toho důvodu, že je možné získat úrokovou sazbu ve výši 5,5% ročně. Takto si lze převést až 600 000 korun českých, které je možné následně splácet po dobu od šesti, do 84 měsíců.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • výhodný úrok
 • předčasné splacení zdarma
 • zřízení a vedení půjčky zdarma

Výše půjčky:
5 000 – 600 000 Kč

Jelikož jde o menší banku, je možné dosáhnout na celou řadu dalších výhod. Nulové poplatky jsou samozřejmostí, a tak zmiňme třeba to, že je možné žádost podat jak na pobočce, tak i telefonicky, nebo také online. Dále nesmíme opomíjet fakt, že v případě poslední možnosti není problém ani s vyřízením žádosti právě prostřednictvím internetu. Když k tomu přidáme i šanci na získání tabletu Lenovo, je jasné, že toto refinancování půjčky má oprávněně třetí místo v našem přehledu.

Nevybrali jste si?

Pokud jste si z nabízených možností nevybrali, nebo jste nebyli schváleni, máme pro vás k dispozici ještě jednu, poslední možnost. Tu nabídne mBank a její refinancování půjčky. Zde však musíme říci, že převézt lze půjčku v maximální výši 500 000 korun českých. Úroková sazba rozhodně nepatří mezi nelepší, jelikož začíná na hodnotě 9,9%, což už dnes dávno není ideální sazba spojená s tím, že budeme platit přijatelné úroky.

Související články:

Kde získáte nejvýhodnější refinancování půjčky?
4.8 (96%) 5 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 22/11/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt