Kde si půjčíte bez úroku?

Publikováno: 9. October, 2016

Úroky jsou s většinou půjček na našem trhu pevně spojeny. Čím jsou nižší, tím pro nás jako žadatele samozřejmě lépe. V současné době však můžeme narazit i na nabídky, které označujeme jako bezúročné půjčky. Ty jsou možností, jak získat peníze skutečně nejvýhodněji na trhu. Podívejte se s námi na konkrétní možnosti toho, kam jít, pokud si chcete skutečně bez úroku půjčit.

Bankovní segment reprezentuje mBank

I když banky mají úrokové sazby obecně poměrně nízké, zatím je to jenom jedna jediná, která dokáže půjčit bez úroku. Je to mBank, která nabízí produkt pojmenovaný jako mPůjčka Plus. Tu označuje za nejlepší půjčku na trhu, a to právě díky absenci úrokové sazby. Získat ji může každý, kdo splní obecné podmínky a zároveň půjde o jeho první úvěr v dané bance. Pokud se podíváme také na charakteristiku této půjčky, můžeme o ní říci tato fakta:

 • Výše úroku: 0% p.a.
 • Výše půjčky: 10 000 – 40 000 KČ
 • Délka splácení: 12 měsíců

Hodnocení zákazníků: 100%

 • výhodný úrok
 • vítěz nezávislých testů
 • pevný úrok po celou dobu splácení

Výše půjčky:
10 000 – 600 000 Kč

Na první pohled výhodná nabídka má však jeden drobný háček. I když úrok skutečně účtován není, je třeba počítat s poplatkem. Ten má hodnotu 2 procenta a odvíjí se od sumy, o kterou si zažádáme. V konečném důsledku tedy peníze navíc přeplatíme, čímž je půjčka spojena s RPSN ve výši 3,81 procent. I když peníze nebudeme mít zcela zdarma, stále lze hovořit o tom, že jde v rámci bankovního segmentu o nejvýhodnější úvěrový produkt.

Tabulka poplatků

Částka Výše poplatku Celkem k vrácení
10 000 Kč 200 Kč 10 200 Kč
20 000 Kč 400 Kč 20 400 Kč
30 000 Kč 600 Kč 30 600 Kč
40 000 Kč 800 Kč 40 800 Kč

Nebankovní segment reprezentují mikropůjčky

Z bankovního segmentu můžeme zamířit i do toho nebankovního. Ten je obecně spojován s vyššími úroky, což ale neznamená, že by zde nebyla také dostupná půjčka bez úroku. K dispozici je v segmentu mikropůjček neboli půjček před výplatou. S nimi jsou spojeny především menší sumy v tisících korun a kratší doba splatnosti.

Na rozdíl od výše uvedené nabídky od mBank je půjčka poskytnuta skutečně zcela zdarma, bez účtování úroků, stejně jako jednotlivých poplatků. Platí tedy, že kolik si půjčíme, tolik také vrátíme. Tedy za předpokladu dodržení předem určeného termínu splatnosti. Pokud termín přetáhneme, je třeba počítat s doúčtováním úroků, ale i poplatků za prodloužení. Ty se mohou pohybovat ve výši několika desítek procent z půjčené částky. U koho si v tomto segmentu půjčit? Podívejte se na náš přehled:

Zaplo

Známý poskytovatel, který dokáže klientům půjčit bez dokládání příjmu, stejně jako bez nahlížení do registrů. Drobným negativem je složitější proces vyřízení, který je spojený jak s nutností korunového ověřovacího poplatku, tak je spojený také s nutností zaslat společnosti ofocené doklady totožnosti.

CreditON

Poskytovatel se složitějšími podmínkami získání úvěrového produktu. Kromě pravidelného příjmu je při schvalování nahlíženo také do nebankovních registrů. Co však nutné není, to je korunový ověřovací poplatek spojený s kontrolou bankovního účtu.

Japonská půjčka

Mladší poskytovatel úvěrů, který také dokáže nabídnout možnost půjčky zcela zdarma. Výhodou je rychlost a jednoduchost celého vyřízení. Negativem potom nutnost vrátit peníze i s výší úrokové sazby, které je následně samostatně vrácena na účet žadatele.

Parametry bezúročných mikropůjček

Poskytovatel Maximální výše půjčky Maximální termín splatnosti
Zaplo 8 000 Kč 30 dní
CreditON 8 000 Kč 30 dní
Japonská půjčka 10 000 Kč 14 dní

Lákat mohou i krátkodobé nabídky

Výše uvedené půjčky bez úroku jsou ke dni vydání našeho článku nejenom platné, ale jsou k dispozici i dlouhodobě. Kromě této možnosti přicházejí nebankovní poskytovatelé i s krátkodobými promo akcemi. Jednu z nich měla k dispozici i společnost Provident, která v posledních týdnech výrazně změnila svůj přístup i vzhled. S tím souvisela i možnost půjčky zdarma, která byla dostupná v termínu od 24. 8. do 4. 10. 2016. Její charakteristika byla poměrně jasná a byla spojena:

 • S libovolnou sumou, kterou Provident nabízí
 • S vyplacením na účet i v hotovosti
 • S nutností vrácení do 31 dní od získání peněz

Pozitivem této půjčky bylo nejenom to, že byla zcela bez úroku, ale byla i bez jakýchkoliv poplatků. I samotné RPSN bylo v nulové výši, díky čemuž klient vracel přesně tolik, kolik mu na jeho bankovní účet přišlo. Požádat bylo možné o částku v rozmezí 10 000 – 130 000 Kč, což je klasická nabídka této nebankovní společnosti.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • hotovostní i bezhotovostní půjčka
 • férové podmínky
 • výhodný úrok

Výše půjčky:
6 000 – 130 000 Kč

Kde si půjčíte bez úroku?
5 (100%) 3 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 09/10/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt