Jaké existují partnerské půjčky?

Publikováno: 18. October, 2017

O půjčku si lidé nemusí žádat nutně jenom samostatně, každý sám za sebe. Sice doby, kdy byly dostupné takzvané novomanželské půjčky, je dávno pryč, ale to neznamená, že by nebylo možné požádat si o peníze v páru. Jak potvrzují žadatelé, ale i poskytovatelé peněz, je to mnohem lepší volbou. Proč? Jelikož takové půjčky:

 • Sčítají příjem obou žadatelů
 • Mají výhodnější úrok
 • Jsou spojeny s lepším zajištěním

Jestliže jste pár a přemýšlíte nad půjčkou, podívejte se s námi na to, jaké partnerské půjčky existují. Možná budete z nabídky mile překvapeni.

Půjčka pro mladé na bydlení

Máte zafixováno, že půjčky musíte žádat jenom u bank, nebo nebankovních společností? Není tomu tak. Požádat si o ně můžete třeba také u našeho státu. A to konkrétně v rámci Státního fondu rozvoje bydlení. Ten je zde mimo jiné i proto, aby nabízel půjčku pro mladé na bydlení. V praxi se má jednat hlavně o alternativu dříve poskytované novomanželské půjčky. Má však několik specifik, které se od původního konceptu liší. Přesto se ale může jednat o úvěr poměrně zajímavý.

Když se podíváme na základní charakteristiku úvěru, tak je jeho minimální suma ve výši 50 000 Kč a jeho maximální je ve výši 600 000 korun českých. Doba splácení je poměrně zajímavá, jelikož je možné využít období v délce až patnácti let, přičemž zajímavá je i možnost přerušení splácení jistiny, pokud se v životě rodiny objeví něco neočekávaného. Zmínit je pochopitelně třeba také výhodnost. Úroková sazba aktuálně činí 1,46 %, což je také celkem zajímavé. A jaké jsou podmínky získání?

 • Věk do 36 let
 • Jedno dítě do šesti let
 • Žádná současná majetková práva k nemovitosti

Jakákoliv hypotéka

Jdeme na další příklad toho, jak mohou vypadat partnerské půjčky. Tip, na který se podíváme právě nyní, totiž většina lidí zcela jistě zná. To proto, že nemluvíme o ničem jiném, než o hypotéce. Ta je dnes velmi poptávanou možností jak v případě koupě nemovitosti, tak i v případě její stavby, stejně jako také v případě její rekonstrukce. Hypotéky dnes nabízejí hlavně banky, a to za celkem výhodných podmínek. Na mysli máme úrokové sazby, nebo i výši částky a délku splácení. Současné státní úpravy v segmentu úvěrových produktů navíc usnadní výběr té nejlepší, jelikož jedna konkrétní nabídka musí být po určitou dobu garantována. S ní si lze následně obejít jiné poskytovatele a zeptat se, zda dokážou být lepší.

A proč hypotéky patří mezi partnerské půjčky? Jelikož málokdo si o ni žádá sám. Potěší hned dva fakty. První z nich je spojený s tím, že o hypotéku si nemusí žádat jenom manželé. Není žádným problémem ani žádost v páru, kdy spolu lidé žijí takzvaně „na hromádce“. Lákat dále může i to, že některé banky umožní mít v rámci jedné smlouvy až 5 lidí. Tedy nejenom pár, ale třeba i jejich rodiče, což výrazně zvýší šance na samotné získání finančních prostředků.

Novomanželská půjčka od nebankovní společnosti

Nenechte se zmást, jelikož svými výhodami nikdy tu původní socialistickou nedostihne, ale na druhou stranu musíme říci, že zase až tak špatná není. Máme na mysli novomanželskou půjčku od společnosti Cofidis. Ta je dnes známá tím, že v segmentu nebankovních společností patří mezi ty lepší. To se ostatně projevuje i na tom, že její úvěrové produkty jsou celkem rozmanité. A tato půjčka je toho jasným důkazem.

Není sice nijak velká, ale na pokrytí základních potřeb to může stačit. Suma, která je k dispozici, je vždy přesně 200 000 korun českých. Délka splácení je devadesát měsíců a roční úroková sazba činí 5,90 %. Pokud vás více zajímá tolik důležité RPSN, tak i to ukazuje, že je půjčka pro novomanžele celkem výhodná. Jeho hodnota je 6,06 %. V praxi to znamená, že splacená částka bude činit 247 950 Kč. Zaujala vás? Pokud ano, nesmíte zapomenout i na to, že je třeba při žádosti splnit jednu podmínku. Od vaší svatby nesmí uplynout v době žádosti více, než 24 měsíců.

Klasická partnerská půjčka

I zde se musíme podívat na nabídku nebankovní společnosti Cofidis, která jasně ukazuje, že partnerům umí vyjít vstříc. Na rozdíl od výše zmíněné nabídky je tato lákavá v tom, že není nutné mít svatbu, stejně tak není nutné brát si jenom pevně nastavenou částku. Půjčka pro partnery může být v daném případě v hodnotě od 20 000 Kč, přičemž není problém, aby vyrostla až na sumu 500 000 korun českých, což je maximum. Pokud jde o splatnost, tak i ta je v rukou každého žadatele. Tou nejdelší je doba 84 měsíců, ale možné je peníze splácet i kratší dobu – 1 rok.

Při charakteristice nesmíme opomíjet ani počáteční nabízenou úrokovou sazbu, která je na hodnotě 5,89 procenta ročně. Pozitivem je též možnost utratit peníze za cokoliv. Tato partnerská půjčka je totiž neúčelová.

Ptejte se na pojmy, jako spolužadatel, nebo ručitel

I když se přímo nejedná o partnerské půjčky, jde o možnost, jak získat peníze ve dvou. Součástí smlouvy tak bude daná druhá osoba také. A to jak ve formě spolužadatele, tak i případného ručitele. Proč této možnosti využít? Jelikož i takto lze dosáhnout na výše popsané výhody. Tedy zlepšení bonity z důvodu sečtení dvou platů, s čímž jde ruku v ruce možnost zajímavější, tedy nižší, úrokové sazby. Dnes tuto možnost lze najít jak v bankovním, tak i nebankovním segmentu.

Jaké existují partnerské půjčky?
5 (100%) 1 vote


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 18/10/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt