Jak vybrat úvěr na bydlení? 5 + 1 bankovních i nebankovních půjček

Publikováno: 18. November, 2016

Investovat do bydlení se z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí téměř každému. I proto daný typ úvěrů často doporučují také odborníci. Ne vždy se musí jednat jenom o hypotéky, nebo úvěry spojené s rekonstrukcí vašeho obydlí. Důležité je také vybavení domácnosti. Pokud nemáte volné prostředky, je možné využít úvěrový produkt. Jaký je správnou volbou? Poradíme vám.

TIP: K bydlení je vhodné zajistit i levný plyn. Díky srovnání nabídek ušetříte.

Jak vybrat úvěr na bydlení? 5 + 1 bankovních i nebankovních půjček

Era Půjčka na bydlení

Poštovní spořitelna neboli Era je jednou z nejlepších možností, kterou se dnes můžete vydat. Důvodem je samozřejmě úroková sazba, která začíná na hodnotě 5,9 procenta. Díky tomu lze nákup zařízení a vybavení domácnosti financovat celkem jednoduchým způsobem. Rozhodně potěší také fakt spojený s tím, že získáte vcelku zajímavou sumu. Tou nejvyšší je sazba až 600 000 Kč, které můžete utratit v podstatě na jakékoliv věci, které s výbavou vašeho domu nebo bytu souvisí. Pokud si chcete rozložit splátky na delší dobu, Era Půjčka na bydlení vám to umožní. Nejkratší dobou splácení je jeden rok. Tou nejdelší celkem příjemných 144 měsíců. Zapomínat nesmíme ani na výhodu sjednání třeba i na pobočce České pošty, nebo na pozitivum v podobě nulových poplatků. Díky tomu neplatíte za:

 • Sjednání a poskytnutí úvěru
 • Vedení úvěru
 • Předčasné splacení

Podíváme-li se na možné nevýhody, zmíníme určitě jenom drobnosti. Jednou z nich je nutnost založit si běžný účet a druhou je ověřovací proces, který je spojený s nahlížením do registrů. Konkrétně jsou zkoumány dva, a to BRKI a SOLUS.

Cetelem Osobní půjčka

Nejenom banky mohou být spojené s možností získat výhodný úvěr na vybavení domácnosti. Dokazuje to Cetelem Osobní půjčka na nábytek, což je nabídka jedné ze známých nebankovních společností. Kromě toho, že je spojena se stejnou úrokovou sazbou začínající na hodnotě 5,9 procenta, se může pyšnit i mnohem zajímavější částkou. Tento typ financování je vhodný pro toho, kdo může potřebovat až 1 000 000 korun českých. Splatnost si lze samozřejmě rozložit na dobu, která bude vyhovovat každému. Kdo chce mít rychle splaceno, může využít délku v podobě šesti měsíců. Kdo chce nejnižší možnou měsíční splátku, může splácet až 120 měsíců.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • úrok již od 5,9% p.a.
 • férové a jednání transparentní
 • odměny za řádné splácení

Výše půjčky:
20 000 – 1 000 000 Kč

Cetelem Osobní půjčka na nábytek zaujme i tím, že nejsou účtovány poplatky za vedení nebo poskytnutí úvěru, stejně jako potěší tím, že k získání není třeba sjednat jakýkoliv jiný doplňkový produkt. Lákadlem může být i možnost online vyřízení. Co naopak mnohé zájemce zklame, to je procentní poplatek v případě uskutečnění mimořádné splátky, nebo nutnost spojená s prověřením hned v trojici registrů, kterými jsou BRKI, NRKI, SOLUS.

Cofidis, Česká spořitelna a ČSOB

Trojicí těchto úvěrových produktů náš přehled uzavřeme. A to z toho důvodu, že všechny tři jsou s ohledem na svou výhodnost shodné. U všech třech konkrétních poskytovatelů máme možnost získat úvěr ve výši 6,9 procenta. V čem se následně jednotlivé varianty liší?

Cofidis Úvěr pro domácnost

K dispozici je celkem 500 000 korun českých, které můžeme splácet po dobu v rozmezí 12 – 84 měsíců. Zaujmou i nulové poplatky spojené s vyřízením, splacením, nebo vedením úvěru. Kromě pobočky lze úvěr vyřídit i přes internet, s možností online schválení. To celý proces získání peněz nejenom zjednodušuje, ale také zrychluje.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • úrok již od 6,9% p.a.
 • bez poplatku za poskytnutí
 • předčasné splacení zdarma

Výše půjčky:
20 000 – 500 000 Kč

ČSOB Půjčka na lepší bydlení

Úvěr s velmi podobnými parametry, jako v případě výše uvedené nebankovní společnosti. A to jak z hlediska úroku, tak z hlediska nulových poplatků. Zde však není účtován ani poplatek spojený s předčasným splacením. Navíc potěší možnost vyřídit úvěr i telefonicky. Naopak negativem může být nutnost otevřít si v bance běžný účet. A kolik lze získat? Je to částka ve výši až 1 000 000 korun českých. Termín splatnosti začíná na lhůtě 12 měsíců a končí na termínu 144 měsíců.

Česká spořitelna – Spotřebitelský úvěr na vybavení domácnosti

Tento bankovní úvěr zaujme tím, že může nabídnout sumu ve výši až 700 000 korun českých. Tu si lze rozdělit na termín splatnosti v rozmezí 12 – 120 měsíců. I přes celkem výhodnou úrokovou sazbu musíme říci, že tento typ úvěru nepatří k nejlepším z našeho přehledu. Je to dáno jak povinností otevřít si běžný účet, tak i nutností platit jedno procento v případě předčasného splacení, tak i jedno procento z půjčené částky jako poplatek spojený s poskytnutím úvěru.

Hodnocení zákazníků: 90%

 • odložení nebo odpuštění splátek
 • nízký úrok
 • stálice na českém bankovním trhu

Výše půjčky:
20 000 – 700 000 Kč

Shrnutí

Výše uvedený přehled jasně ukazuje, že si jednotliví poskytovatelé stojí poměrně dobře. A to jak z hlediska úrokových sazeb, tak z hlediska často nulových poplatků. Pokud vybíráte konkrétněji, doporučujeme zohlednit i případné poplatky spojené s předčasným splacením, stejně jako zohlednit jednoduchost získání a v neposlední řadě i splatnost úvěru. Též je vhodné žádat až ve chvíli, kdy máte stanovený rozpočet vašich investic a budete přesně vědět, kolik peněz budete potřebovat. Jak je patrné, někteří poskytovatelé nabízejí až dvojnásobek toho, co jiní.

Jak vybrat úvěr na bydlení? 5 + 1 bankovních i nebankovních půjček
5 (100%) 3 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 18/11/2016. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

 • 500 Kč – 4 500 Kč
 • 1 – 30 dní
 • Vyřízení: do 24 hodin
 • Půjčka bez ručitele
 • Vyplacení na účet
 • Rychlé vyřízení
Online kontakt