Cetelem se stane online bankou. Společnost získala licenci od ČNB

Publikováno: 31. May, 2017

Není nic neobvyklého, že společnosti poskytující nebankovní půjčky začnou usilovat o bankovní licenci. Je to hlavně z důvodu, aby posílily svou pozici a ukázaly, že jsou opravdu dobrou volbou. Jednou z nejnovějších společností, která o bankovní licenci ČNB žádala, a která ji také dostala, je známá společnost Cetelem.  Ta má na trhu již dvacetiletou tradici a tak se rozhodla pro celkem rapidní odměnu, která bude spojena s řadou novinek. Sem bude patřit:

  • Změna obchodní značky
  • Rozšíření portfolia
  • Nabídka nových služeb

Přivítejte Hello bank! by Cetelem

Díky tomu, že tato nebankovní společnost získala bankovní licenci, bude moci své služby provozovat právě na trhu bankovním. A tomu bude odpovídat i název, který zní celkem originálně. Je to Hello bank! by Cetelem. Pochopitelně se bude jednat spíše o banku, která bude takzvaná nízkonákladová. Bude patřit spíše mezi ty menší, které však budou chtít přinášet inovativní služby, stejně jako nebude chybět ani nemalá možnost úspory. Příkladem může být třeba účet s minimem poplatků, nebo výhodnější půjčky.

Stránky společnosti Cetelem

Opomíjet nesmíme ani to, že se změní celková vizuální identita společnosti, která by měla být modernější a zajímavější. Celý rebranding by měl proběhnout už toto léto. Souviset s ním bude také změna online klientské sekce, která by měla taktéž nabídnout jak více možností, tak i jednoduchost ovládání a také mnohem větší přehlednost.

Co bude možné využívat?

Když se na portfolio společnosti Cetelem podíváme blíže, stále zde nebudou chybět oblíbené spotřebitelské půjčky, a to jak ve formě těch účelových, tak i neúčelových. Dále bude k dispozici nabídka kreditních karet včetně moderních nálepek, stejně jako si klienti budou moci sjednat i výhodné pojistky v rámci různých segmentů. Vše doplní také bankovní účet, který jsme již zmínili výše. Chybět by neměly ani výhodné nákupy na splátky přímo u obchodních partnerů, což celou transakci velmi podstatně zrychlí. A jelikož smluvních obchodníků je už nyní více než dost, je to také jeden z pozitivních kroků.

Pro současné klienty beze změn

Pokud jste současným klientem společnosti Cetelem, není třeba se obávat, že by pro vás přechod pod obchodní značku Hello bank! by Cetelem něco znamenal. Vaše stávající smlouvy pochopitelně i nadále zůstanou v platnosti, stejně jako je jistotou i to, že nebudou měněny jejich podmínky, nebo jejich charakteristika. V rámci celé této změny nedojde ani k tomu, že by společnost vedla jiná firma, než BNP Paribas Personal Finance SA, která za ní stojí teď a která za ní bude pochopitelně stát i nadále. A jak se jí povede? Jelikož má celkem dost klientů, dá se očekávat, že při své transformaci na banku rozhodně nebude patřit mezi ty nejmenší na trhu. Očekávat se ale dá i to, že těm největším bankovním domům se jenom velmi těžko vyrovná.

Cetelem se stane online bankou. Společnost získala licenci od ČNB
5 (100%) 2 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 31/05/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt