Banky zrychlují převody peněz. Co to pro nás znamená?

Publikováno: 21. July, 2017

Když převádíte peníze bezhotovostně, tedy z jedné banky do druhé, je zcela pochopitelné, že chcete realizovat daný převod co možná nejrychleji. O samotné rychlosti převodu v mnoha případech rozhodovaly banky, a to podle toho, zda jste zvolili:

  • Klasickou platbu
  • Prioritní platbu
  • Expresní platbu

Připomeňme také, že peníze se převádějí prostřednictvím systému Certis, který provozuje Česká národní banka. Sem tedy finanční prostředky z jedné banky přijdou a následně jsou převedeny do banky jiné, kde mají skončit. A v souvislosti s tímto systémem se nyní objevila jedna celkem zajímavá novinka. Je spojena s tímto systémem, který nabízí hned několik konkrétních pásem.

Banky zrychlují převody peněz. Co to pro nás znamená?

Došlo ke změně poplatkových pásem

Daná změna se týká změny poplatkových pásem, které v systému Certis jsou. Daná pásma jsou zde právě z toho důvodu, aby si banky mohli zvolit, jak rychle chtějí peníze poslat a zda chtějí, aby byla u příjemce ještě v ten den od odeslání. I to je možné, a to i v případě převodu mezi dvěma rozdílnými bankami. Daný systém pásem tak umožní u bank to, že si zvolí, v jakém pásmu peníze zašlou. To má za následek ovlivnění rychlosti samotného převodu.

Jak bylo zmíněno, jedná se o tarifní pásma, se kterými jsou spojeny i platby. To základní je zpoplatněno částkou 0,09 Kč za jednu platbu, přičemž není problém využívat i množstevních slev. Pokud jde o pásma ostatní, je už třeba uvést, že zde mohou být jednotlivé platby o něco vyšší, než v případě daného základu.

Poplatky za rychlejší platbu jsou nízké

Když se podíváme na to, jak vysoká je cena za platby, které budou zpracovány prioritně, tak musíme říci, že se jedná o položky v řádech haléřů. A právě tato nízká cena a možnost využití daného pásma je spojena s faktem, že některé banky se rozhodly převádět peníze tak, aby byly na účtu příjemce co možná nejrychleji. Využívají tedy ono mírně dražší tarifní pásmo k tomu, aby více vyhověli svým klientům a samotný převod jejich peněz zrychlili – bez nutnosti platit jakékoliv příplatky za prioritní, nebo expresní platby.

Zatím jenom u některých bank

I když to zní jako velmi potěšující zpráva, musíme říci, že ne všechny banky takto konají. První vlaštovkou z těch velkých je třeba ČSOB. Pokud přes internetové bankovnictví pošlete platbu do 12:00, tak ji bude mít příjemce na svém bankovním účtu ještě v týž den. Ke stejnému kroku se uchylují také různé nízkonákladové banky. Jako známý příklad je dobré uvést Air Bank. Obě dvě tak ukazují, že sami, ve prospěch svým klientů zaplatí větší poplatek, aby zajistili komfort, který jejich klient očekává. A jak to bude s ostatními bankami na trhu? To je zatím ve hvězdách, jelikož zda se touto konkrétní cestou vydají, to záleží výhradně jenom na nich samotných a na nikom a na ničem jiném.

Banky zrychlují převody peněz. Co to pro nás znamená?
5 (100%) 2 votes


Upozornění: Poslední aktualizace tohoto článku proběhla 21/07/2017. Uvedené informace již nemusí být platné. Aktuální informace naleznete vždy na stránkách poskytovatele daného produktu.

Dle novely zákona o spotřebitelském úvěru jsou všechny bankovní i nebankovní společnosti od 1.12.2016 povinné žádat doložení příjmů žadatelů o půjčku i nahlížet do registrů dlužníků. Je tak možné, že informace uvedené v tomto článku již nejsou aktuální.

Rychlá půjčka Okamžitá půjčka

Okamžitá půjčka

  • 500 Kč – 4 500 Kč
  • 1 – 30 dní
  • Vyřízení: do 24 hodin
  • Půjčka bez ručitele
  • Vyplacení na účet
  • Rychlé vyřízení
Online kontakt